На Київщині вперше провели "Медичне ралі"

На Київщині вперше провели "Медичне ралі"

На Київщині вперше провели "Медичне ралі"
"Медичне ралі Київщини 2023". Фото: Київська облрада

На території Бишівської громади у селі Грузьке відбувся конкурс "Медичне ралі Київщини 2023". Це перші такі змагання за історію існування обласної екстреної меддопомоги.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної ради.

Зазначається, що у конкурсі взяли участь 6 команд: Броварської, Білоцерківської, Вишгородської, Обухівської, Переяславської та Фастівської станцій екстреної медичної допомоги КНП КОР "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

На Київщині вперше провели "Медичні ралі"
"Медичне ралі Київщини 2023". Фото: Київська облрада

Кожна команда складалась з водія та двох медичних працівників — лікарів або фельдшерів. У конкурсі було 5 етапів. Судді оцінювали такі вміння:

  • швидко й правильно поставити діагноз
  • провести сортування пацієнтів
  • надати допомогу при гострому коронарному синдромі
  • взаємодія між членами бригади
  • майстерно маневрувати спецтранспортом.
На Київщині вперше провели "Медичні ралі"
Учасники конкурсу "Медичне ралі Київщини 2023". Фото: Київська облрада

"Особисто мене вразила роль  водіїв у наданні медичної допомоги. Так професійно "прокачувати" серце, подавати кисень, і роботи купу медичних маніпуляцій, адже до цих змагань я була переконана, що це роблять лише медики, а потім нашими дорогама, з нашими водіями, які незавжди охоче надають перевагу у  дорозі "кареті" швидкої,  ще й доставити пацієнтів у "золотий" час до медичного закладу, можуть лише справжні герої",— каже заступнця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

На Київщині вперше провели "Медичні ралі"
"Медичне ралі Київщини 2023". Фото: Київська облрада

У КОВА поінформували, що змагання планували організувати 4 роки тому. Але на заваді став карнтин у країні через коронавірус, а потім напад російських військ.

Призером змагань "Медичне ралі Київщини 2023" стала Фастівська станція ЕМД. Окрім подяки й кубку, команда отримала ключі від нової спеціалізованої "карети" швидкої допомоги класу "С". Друге місце посіла Броварська станція ЕМД, а третє — Вишгородська.

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві можна записатись на одноденне навчання з підготовки до національного спротиву. Заняття безкоштовні та проходять у будні та вихідні.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п’ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.

На початок