У Львові цінні мозаїки ознакують емблемою "Блакитний щит"

У Львові цінні мозаїки ознакують емблемою "Блакитний щит"

У Львові цінні мозаїки ознакують емблемою "Блакитний щит"
Емблема "Блакитний щит" на будинку у Львові. Фото: Суспільне Львів

У Львові цінні мозаїки, які є об'єктами культурної спадщини, позначать міжнародним пам'яткоохоронним знаком "Блакитний щит". Таке рішення сьогодні, 6 жовтня, затвердив виконком міської ради.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, на емблемі є напис "Об'єкт культурної спадщини. Охороняється законом". За словами в. о. начальника управління охорони історичного середовища Наталії Алєксєєвої, міжнародне ознакування підсилить інформування власників будівель з панно та мешканців про цінність мозаїк.

"Тепер потрібно передбачити кошти та замовити ці знаки. Про те, коли їх фізично почнуть розміщувати на мозаїках, повідомимо додатково", — каже Наталія Алєксєєва.

У 2019 році у Львові затвердили перелік цінних мозаїк. Туди входять мозаїки за 81 адресою, що розташовані на фасадах та в інтер'єрах будинків. Попри це нещодавно у Львові знищили мозаїку "Інформаційний простір" у приміщенні видавництва "Вільна Україна". Це панно створив художник Богдан Сойка в 1981 році.

З цього приводу місто звернулося до правоохоронних органів. Також створили звернення до президента і до прем’єр-міністра з закликом до посилення відповідальності за нищення пам'яток історії, архітектури та мистецтва.

"Ці штрафи мають складати не 1 700 грн, а 1 700 000 гривень. Можливо, з сотого разу нас почують", — каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

На початок