Жителі Марганця на Дніпропетровщині попри відновлення водопостачання користуються пунктами видачі: у чому причина

Жителі Марганця на Дніпропетровщині попри відновлення водопостачання користуються пунктами видачі: у чому причина

вода у Марганці
Суспільне Дніпро

У Марганці, що на Дніпропетровщині, попри відновлення централізованого водопостачання люди збираються на пунктах видачі.

Місцева жителька Ірина розповіла Суспільному: з кранів тече рідина з неприємним запахом. Використовує її лише для технічних потреб.

"Запах… Я думала, вибачте, з біотуалета, а виявляється це вода. Зайшла в ванну, а запах жахливий", — говорить вона.

Жінка набирає одразу по декілька десятків літрів. Їх вистачає на 2 дні. Каже: майже за 3 місяці відсутності централізованого водопостачання звикла.

Жителі Марганця скаржаться на якість води
Жителька Марганця Ірина скаржиться на жахливий запах води, яка йде з кранів. Суспільне Дніпро

"Це ж, напевно, приберуть бочку й зимою, напевно, не буде. А я от думаю: а як користуватися тою водою? Я ж тою водою мию посуд, а потім полоскаю в тій, що з пункту видачі", — сказала Ірина.

Місцевий житель Олександр розповідає, що разом з дружиною намагаються економити воду. Для побутових справ використовують її повторно. Для приготування їжі та пиття воду чоловік набирає у пунктах видачі.

Жителі Марганця й досі користуються пунктами видачі води
Житель Марганця Олександр для пиття та приготування їжі набирає воду у пунктах видачі. Суспільне Дніпро

"Якщо помити посуд з централізованої подачі, потім треба цією, яка з бочки, полоскати , інакше усе. Нею я не купаюсь, в ній же не можна купатися й прати не можна", — каже Олександр.

За інформацією Марганецької міськради, у місті працює 71 пункт видачі води. На вісім з них воду підвозять благодійники.

Волонтер з Харкова Андрій Маліков розповідає: тричі на день заливають по шість кубів питної. Каже, на точках завжди з десяток людей.

"Загалом ця точка розрахована на 4-5 годин, а забирають за 2-3 години. Ми не встигаємо привозити. Вода якісна, чиста від природи, мінеральна. Кожен день робимо аналізи — все в межах норми", — каже він.

Жителі Марганця невдоволені якістю води, яка тече в кранах
Марганчани не припинили набирати воду у пунктах видачі, бо невдоволені якістю тієї, що подається централізовано. Фото: Суспільне Дніпро

Вода у кранах — технічна, зазначає секретар міськради Анатолій Деркач. За його словами, з серпня цього року воду закачують через магістраль з Миколаївського водосховища. Довжина лінії — сім кілометрів. Додатково працюють сім скважин.

"На деяких у нас встановлені системи, які очищують воду, мінералізують. Вона дуже гарної якості. Це така ж вода, яку люди можуть купити в магазині, але ми її надаємо безкоштовно", — розповів посадовець.

Суспільне відправило запит до міського водоканалу із запитаннями: звідки саме вода у кранах та чи має вона ступінь очистки. А також коли зміниться ситуація та вода буде належної якості. Відповідь оприлюднимо.

Авторка — Поліна Паламарчук

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок