Україна піднялася у рейтингу Ради Європи з протидії тероризму та корупції

Україна піднялася у рейтингу Ради Європи з протидії тероризму та корупції

Україна піднялася у рейтингу Ради Європи з протидії тероризму та корупції

Рада Європи позитивно оцінила зусилля України у боротьбі з відмиванням грошей, отриманих протиправним шляхом, та протидією фінансування тероризму. Нині країну перевели до списку держав з "високим рівнем відповідності" за двома критеріями.

Як повідомили на сайті міжнародної організації, Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (Moneyval) відзначив прогрес України у двох ключових сферах:

  • вдосконалення кримінально-правових положень щодо злочину щодо фінансування тероризму;
  • посилення санкції для фінансових установ та інших суб’єктів господарювання за невиконання законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Завдяки цим позитивним крокам Moneyval перевів Україну до вищого міжнародного рейтингу за цими двома критеріями, зокрема, з країни, що "частково відповідає", до країни з "високим рівнем відповідності".

Водночас комітет не задовольнив запит України покращити рейтингові показники за чотирма іншими сферами:

  • фінансові санкції, пов’язані з тероризмом;
  • фінансові санкції, пов’язані з непоширенням (відмивання грошей);
  • регуляторна база та контроль за професійною діяльністю, не пов’язаною з фінансами;
  • ведення національної статистики у сфері протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Окрім цього, у доповіді відзначається, що наразі Україна виконала лише 11 із 40 рекомендації Групи з розробки фінансових заходів у боротьбі з відмиванням грошей Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) - міжурядова організація, створена державами G7, що займається виробленням світових стандартів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів і фінансуванню тероризму, а також моніторить їх дотримання.(FATF) щодо утвердження міжнародних стандартів у боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Що відомо

  • Через значну кількість недоліків, виявлених у кількох ключових сферах, Україна звітує перед Moneyval за посиленою процедурою подальшого спостереження.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди