На Тернопільщині руйнується котельня

На Тернопільщині руйнується котельня

На Тернопільщині руйнується котельня
Котельня. Фото: Суспільне Тернопіль

Приміщення старої котельні у Копичинцях на Тернопільщині руйнується і загрожує життю людей. Про це Суспільному розповів заступник міського голови Богдан Гусак.

На будівлі старої котельні вибиті вікна і двері, зруйновані стіни, обвалені бетонні конструкції. Заступник міського голови Богдан Гусак розповідає, відколи перестала працювати котельня, приміщення ніхто не обслуговує та не ремонтує 17 років. Через це будівля — в аварійному стані.

"Тут проходить газова труба, яка подає газ на котельню дитячого садочка, а також на котельню школи. Тут аварійна ситуація, в цьому місці. Бетонні перемички, якщо вони впадуть, вони переб'ють газову трубу. Це дуже небезпечно, бо в нас перестане поступати газ і на котельню дитячого садка, на котельню школи. Воно дуже аварійне і небезпечне. Тут ходять діти, люди ходять і можуть травмуватися".

Котельня в Копичинцях
Котельня. Фото: Суспільне Тернопіль

Степан Бобин дорогою попри котельню водить у дитсадок чотирирічного сина.

"Одного ранку я вів свого сина до дитячого садка, то облетіла штукатурка, кілька цеглин вилетіли не просто на узбіччя, а на дорогу".

Чоловік
Степан Бобин. Фото: Суспільне Тернопіль

"В плачевному стані знаходиться це приміщення. Ми нічого не можемо зробити, бо воно не наше. Тут вже мова не про місяць-два, а йде мова про дні, коли воно розвалиться і наробить шкоди", — говорить заступник міського голови Копичинців Богдан Гусак.

Дитсадок знаходиться поблизу котельні на вулиці Мазепи. Директорка дошкільного закладу Ольга Кришівська розповідає, через те, що котельня аварійна, можуть залишитися без тепла під час опалювального сезону.

"Труба йде від старої котельні, вона з'єднана з нашою стаціонарною котельнею, якщо впаде стіна і пошкодиться труба, то наші 195 дітей залишаться без тепла. Зараз там перекрили газ".

Директорка
Ольга Кришівська. Фото: Суспільне Тернопіль

Жителька Копичинців Оксана Крутій каже, щодня ходить цією дорогою на роботу.

"Маємо таку руїну серед нашого міста, в центрі міста, вона є великою небезпекою як для дітей, так і для дорослих, бо тут недалечко дитячий садочок і школа. І багато підлітків там заходить, що є дуже небезпечним. Вважаю, що потрібно якось забити ті вікна, ті двері, щоб там ніхто не лазив. Або котельню взагалі ліквідувати, або привести до ладу і зробити там щось ефективніше на цьому місці".

Жителька Копичинців
Оксана Крутій. Фото: Суспільне Тернопіль

Богдан Гусак каже, що будівля колишньої котельні перебуває на балансі обласної ради.

"Цей об'єкт був збудований і переданий в 1990 роках Тернопільській обласній раді. І до 2006 року він функціонував. Потім дитячий садок і школа побудували свої котельні, бо було дуже дорого платити за їхні послуги".

Заступник міського голови
Богдан Гусак. Фото: Суспільне Тернопіль

Керівник апарату Копичинецької міської ради Тарас Елиїв розповів, щоб розв'язувати проблему, неодноразово зверталися з листами до обласної ради.

"Вже протягом 5 років Копичинецькою міською радою надсилалися звернення відповідні щодо аварійності даного об'єкта, щодо потреби його ремонту, щодо передачі на баланс Копичинецької міської ради. 7 вересня були надіслані відповідні листи в облраду та ОВА. Наразі отримали відповідь лише від військової адміністрації. Обласна адміністрація пише, що даний об'єкт знаходиться на балансі обласної ради, тому потрібно звертатися до них. Від обласної ради наразі ніякої відповіді немає".

Керівник апарату
Тарас Елиїв. Фото: Суспільне Тернопіль

Щоб дізнатися, що планують робити далі з будівлею котельні, кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до обласної ради.

"Дано було доручення керівнику підприємства, на балансі якого знаходиться ця котельня, підготувати відповідні матеріали, документи для передачі з балансу комунального підприємства, яке знаходиться у власності обласної ради, у власність громади. На жаль, керівник комунального підприємства не зовсім розуміє, що він повинен робити для того, щоби забезпечити ефективну роботу комунального підприємства. Тому ініціював засідання комісії з питань житлово-комунального господарства завтра, в четвер, 5 жовтня, де депутати заслухають його, чому він дотепер це питання не вирішив, що йому заважало підготувати матеріали для передачі цієї аварійної котельні у власність громади, щоб вони могли зайнятися, зробити благоустрій чи щось зробити, що вони планують в цьому приміщенні. Тернопільська обласна рада обов'язково передасть цю котельню у власність громади. Це питання найближчої сесії обласної ради", — розповів перший заступник голови обласної ради Володимир Болєщук.

Котельня
Руйнується котельня. Фото: Суспільне Тернопіль

Кореспонденти Суспільного зателефонували керівнику комунального підприємства теплових мереж обласної ради Володимиру Ковалю. Ситуацію він прокоментував так:

"Котельня за адресою вулиця Мазепи, 3 місті Копичинці, знаходилася в нас на балансі, але це є власність Тернопільської обласної ради. У 2021 році ми звернулися з листом від КП теплових мереж до Тернопільської обласної ради про те, що дана котельня не використовується за призначенням і надалі не буде використовуватися за призначенням. На що нам надали вже рішення, що дана котельня включена до переліку приватизаційного майна спільної власності територіальних громад, сіл і селищ Тернопільської обласної ради. Подальшого роз'яснення з підготовки відповідних документів нам ніхто нічого не надавав. Тобто, ми чекаємо рішення на реалізацію приватизації цього приміщення".

На початок