Щоденні вибухи у Криму: що приховують окупанти за "утилізацією боєприпасів"

Щоденні вибухи у Криму: що приховують окупанти за "утилізацією боєприпасів"

Ексклюзивно
Щоденні вибухи у Криму: що приховують окупанти за "утилізацією боєприпасів"
Ілюстративне фото. Фото: Окупаційне МНС Криму

Окупаційна влада Криму майже щодня анонсує "утилізацію вибухонебезпечних предметів". Суспільне Крим підрахувало, що лише за вересень 2023 року таких повідомлень було 25. Знищення начебто боєприпасів найчастіше відбуваються в селищі Біюк-Онлар (колишнє Жовтневе), на Старокримському полігоні, в Армянську та селах Джанкойського району і неподалік Керчі.

В коментарі Суспільному Крим представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов розповів, що в українській розвідці звернули увагу на регулярну "утилізацію вибухонебезпечних предметів" у Криму.

"Кількість повідомлень такого роду дуже велика, і подібних повідомлень ми не зустрічаємо з такою інтенсивністю на інших тимчасово окупованих українських територіях, або території самої Росії Занадто багато їм доводиться утилізувати в українському Криму", — сказав Юсов.

Окупаційна влада півострова ніколи не уточнює, що саме "утилізують". Проте, за інформацією представників української розвідки, найпоширеніша легенда для кримчан — що це боєприпаси часів Другої світової.

"Звичайно, що історія про знешкодження вибухівки Другої світової війни — це нісенітниця, ніхто в це не вірить ні серед самих окупантів, ні, тим більше, серед населення окупованого Криму", — наголосив представник ГУР.

Майже щодня в окупованому Криму повідомляють про знищення вибухонебезпечних предметів
Майже щодня в окупованому Криму повідомляють про знищення вибухонебезпечних предметів. Окупаційне МНС Криму

Ексочільник пресслужби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов пояснив Суспільне Крим, що знищення вибухонебезпечних предметів в окупованому Криму стало регулярним, відколи почастішали удари Сил оборони України по військових об'єктах росіян на півострові.

"Внаслідок бавовни відбувається розльот боєприпасів, які не вибухнули під час вторинної детонації. Їх треба всі збирати докупи і на визначених місцях — на полігонах та на пунктах утилізації — все це підривати. Коли гауляйтер Аксьонов та Развожаєв розповідають про те, що буде відбуватися ліквідація боєприпасів — це стала процедура, яка обумовлена ситуацією, бо раніше на території Криму збирали боєприпаси ще часів Другої світової війни, то зараз росіяни починають збирати рештки власних боєприпасів, які порозкидало від вибуху бавовни, яка частіше трапляється в різних куточках Криму", — зазначив колишній речник Генштабу ЗСУ,

Вибухи в Криму протягом вересня відбувалися від Джанкоя до Севастополя та від західної частини — мису Тарханкут — і до передмістя Феодосії. Тож широка географія утилізації окупантами боєприпасів теж має пояснення.

Майже щодня в окупованому Криму повідомляють про знищення вибухонебезпечних предметів
Майже щодня в окупованому Криму повідомляють про знищення вибухонебезпечних предметів. Окупаційне МНС Криму

"Говорити про те, що є якийсь єдиний центр чи єдине місце — не варто, бо насправді бавовна трапляється в різних місцях. Це пов'язано з тим, що не всі боєприпаси можна переміщувати на великі відстані, бо це дуже небезпечна зброя, тому чим коротша доставка до місця знищення боєприпасів, тим безпечніше", — розповів Селезньов.

Нагадаємо, за різними оцінками на сьогодні на території Криму знаходиться понад дві сотні військових об'єктів, серед яких і склади з боєприпасами. Вони, як і російська військова логістика — законні цілі, що підлягають знищенню.

Що відомо про останні вибухи в окупованому Криму

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок