Естонія долучилась до коаліції з розмінування України — очільник МЗС країни

Естонія долучилась до коаліції з розмінування України — очільник МЗС країни

Ексклюзивно
Маргус Тсахкна, очільник МЗС Естонії
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна. Фото: Іван Корж/Суспільне

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що країна долучилася до коаліції з Литвою з розмінування України.

Про це Маргус Тсахкна сказав інтерв'ю Суспільному.

"Так, ми вже оголосили про цю ініціативу з дуже конкретними командами, які приїдуть сюди, щоб допомогти. Але технічна підтримка для розмінування України, це величезна справа, я думаю, що на це підуть роки. Тож ми можемо зробити свій маленький, але дуже практичний внесок. Тому ми готові відправити нашу команду і підтримати цей процес розмінування. Це не лише військова річ, тепер це також і цивільна частина. Тож ми маємо бути частиною цього процесу. Я думаю, що це буде великою проблемою в Україні на наступні десятиліття", — сказав Тсахкна.

За його словами, команди саперів виконуватимуть різні завдання, залежно від поставлених задач.

"Це залежить від української влади, як вони можуть використовувати нашу команду, або в як тренерів, або як учасників процесу розмінування", — сказав очільник естонського МЗС.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

На початок