Перейти до основного змісту
Усі контакти України з білоруською стороною поставлені на паузу — Кулеба

Усі контакти України з білоруською стороною поставлені на паузу — Кулеба

Усі контакти України з білоруською стороною поставлені на паузу — Кулеба
. УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що нині Україна тимчасово заморозила всі контакти з білоруською стороною і додав, що вибори президента Білорусі не відповідали загальним демократичним стандартам.

"Позиція перша — ми всі ці контакти (з Білоруссю - ред.) ставимо на паузу до стабілізації ситуації в Білорусі. Це так само включає процес підготовки до форуму регіонів. Ми не розриваємо відносини з Білоруссю, ми ставимо на паузу підготовку та проведення офіційних зустрічей між нашими країнами ", — заявив Кулеба під час брифінгу 28 серпня.

Він наголосив, що для розриву дипломатичних відносин немає жодних підстав і Україна наразі не планує вдаватись до цього кроку. Кулеба також додав, що білоруський посол продовжує виконувати свої в Україні. Міністр закордонних справ нагадав, що українського посла з Білорусі було викликано для консультації.

"Це дуже жорсткий крок. Жодна інша держава, на скільки мені відомо, до такого кроку не ввалювалася, але у нас були дуже легітимні підстави це зробити, і ми це зробили. Консультації проводяться наразі, але я не виключаю повернення посла після їх завершення", — додав Кулеба і наголосив, що проінструктував посольства України в Білорусі залишатися активними і захищати громадян.

Окремо Кулеба прокоментував можливість запровадження Україною санкцій щодо Білорусі. Він нагадав, що Україна підтримує політику та підхід ЄС з цього приводу. Зокрема, Україна приєдналась до попередньої заяви ЄС про нечесність виборів. Втім наразі немає рішення про можливі санкції.

"Коли ми побачимо відповідне санкційне рішення ЄС, будемо ухвалювати і свої відповідні рішення", — сказав він.

Очільник МЗС не конкретизував, чи визнає Україна вибори в Білорусі, утім зазначив, що вони мали недоліки.

"Ми вважаємо, що комплексно, процес виборів, з урахуванням усіх його етапів, він мав суттєві недоліки і не відповідав загальним стандартам, прийнятим у цій сфері. Тому, власне кажучи, ми і підтримуємо ідею про те, що чесно і справедливо організовані нові вибори могли б дати відповідь на багато ключових запитань в Білорусі", — наголосив Кулеба.

Міністерство закордонних справ України також вважає неприпустимим будь-яке зовнішнє втручання в ситуацію в Білорусі, зокрема Російської Федерації.

"Міністерство закордонних справ вважає неприпустимим будь-яке зовнішнє втручання в ситуацію в Білорусі, у розв’язання тієї глибокої політичної кризи, яка охопила країну. Насамперед, ідеться про втручання Російської Федерації та Організації договору колективної безпеки (ОДКБ), де Росія, як відомо, відіграє провідну роль", - підкреслив очільник МЗС.

Водночас міністр наголосив, що Україна вітає ініціативу поточного албанського і майбутнього шведського головування ОБСЄ про здійснення посередництва в Білорусі для налагодження діалогу між урядом і опозицією.

"Ми вважаємо, що широкий національний діалог є єдиним шляхом виходу з тієї ситуації, що склалася, і стабілізації обстановки в Білорусі", — додав Кулеба.

Що відомо

  • З 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі та пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що президенту Білорусі Олександру Лукашенку слід провести нові вибори з міжнародними спостерігачами. При цьому він заявив, що Україна не буде втручатися у білоруські вибори.
  • Також Зеленський вважає, що для громадян Білорусі треба розробити пом’якшені умови в’їзду в Україну.
  • Лукашенко застеріг білорусів від сценарію України, яка, за його словами, “стоїть на колінах”. Також він заявив, що Україна, як і інші країни, “наказала провести нові вибори” у Білорусі. Офіс президента України порадив білоруській владі “поважати право своїх співгромадян на життя, здоров'я та свободу.”
  • У Міністерстві закордонних справ запропонували Білорусі не відкидати дружніх порад.

Читайте також

Чим відрізняється Революція гідності від протестів у Білорусі. Пояснює експерт

Топ дня

Вибір редакції

На початок