Папа Франциск запропонував Католицькій церкві благословляти одностатеві пари

Папа Франциск запропонував Католицькій церкві благословляти одностатеві пари

Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск розмовляє з журналістами під час зворотного рейсу з Улан-Батора, Монголія, 4 вересня 2023. Фото: Ciro Fusco/ANSA via AP, Pool

Папа Римський Франциск не заперечує щодо того, щоб Католицька церква благословляла одностатеві пари.

Про це пише BBC.

Відповідаючи групі кардиналів, які звернулися до нього за роз'ясненням з цього питання, понтифік сказав, що до будь-якого прохання про благословення слід ставитися з "пастирським милосердям".

"Ми не можемо бути суддями, які тільки заперечують, відкидають і виключають", - сказав Франциск.

Водночас він додав, що церква все ще вважає одностатеві стосунки "об'єктивно гріховними" і не визнає одностатеві шлюби. За його словами, церква розуміє шлюб як "стабільний і нерозривний союз між чоловіком і жінкою" і повинна уникати "будь-якого типу обряду або таїнства, які можуть суперечити цьому переконанню". І зазначив, що "коли просять благословення, то висловлюють благання до Бога про допомогу, прохання жити краще".

Папа Римський висловив переконання, що церква завжди повинна підходити до своїх відносин з людьми з "добротою, терпінням, розумінням, ніжністю і заохоченням". У Католицькій церкві благословення — це молитва або прохання, яке зазвичай виголошує священнослужитель, з проханням, щоб Бог прихильно подивився на людей, яких благословляють.

Єпископи низки країн, зокрема Бельгії та Німеччини, почали дозволяти священникам благословляти одностатеві пари, але позиція церковної влади залишалася незрозумілою. У лютому 2023 високопосадовці Англіканської Церкви підтримали пропозицію дозволити молитви благословення для одностатевих пар.

У березні 2021 року Ватикан офіційно заборонив Католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби та партнерства.

На початок