Ватикан заборонив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби

Ватикан заборонив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби

Ватикан заборонив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби
АР

Ватикан офіційно заборонив католицькій церкві благословляти одностатеві шлюби та партнерства.

"Наявність у таких стосунках позитивних елементів, які самі по собі мають бути цінними, не може виправдати ці стосунки і зробити їх законними об’єктами церковного благословення, оскільки позитивні елементи існують у контексті союзу, не передбаченого планом Творця", - йдеться у офіційній позиції Конгрегації доктрини віри.

Зокрема, Ватикан заявив, що навіть постійні одностатеві взаємини "включають сексуальну практику поза шлюбом" - поза "нерозривним союзом чоловіка і жінки".

"Церква нагадує, що Бог не припиняє благословляти кожного зі своїх дітей, мандрівних по цій землі, оскільки для нього „ми важливіші за всіх гріхи, які могли б зробити“. Але він не благословляє і не може благословити гріх", - зазначено у заяві Ватикану.

У жовтні 2020 у документальному фільмі Євгена Афінєєвського "Франческо" було продемонстровано фрагмент інтерв'ю з Папою Римським Франциском, де він зазначив, що члени ЛГБТ-спільноти "є дітьми Божими і мають право на сім'ю". Однак після прем'єри фільму, Ватикан роз'яснив, що Папа мав на увазі те, що одностатеві пари мають право на захист закону, а не на шлюб.

Що відомо

  • Папа Римський Франциск заявив, що церква дарма засуджувала задоволення від їжі та сексу, бо насправді воно йде від Бога.
  • Папа Римський Франциск під час зустрічі із паломниками заявив, що шляхом виправлення ближнього, який помилився, є не пліткування й обговорювання його помилок з іншими, а практика "братерського напоумлення".
  • Раніше Папа Римський Франциск закликав світову спільноту списати борги з найбідніших країн, які постраждали внаслідок пандемії коронавірусу. Він зазначив, що такі країни зіткнулися з серйозними наслідками в медичній, соціальній та економічній сферах.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок