Зеленський поспілкувався з главами ЄС: про що говорили

Зеленський поспілкувався з главами ЄС: про що говорили

Зеленський поспілкувався з главами ЄС: про що говорили
Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський зустрівся з главою дипломатії Євросоюзу Жозепом Боррелем, який приїхав до України з візитом для участі у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС.

Про це повідомили у пресслужбі ОП.

У ході зустрічі Зеленський наголосив на важливості прискорення надання Україні міжнародної військової допомоги. У цьому контексті було акцентовано на необхідності:

  • виділення нового, восьмого траншу обсягом 500 мільйонів євро у межах Європейського фонду миру для підтримки ЗСУ;
  • створення спеціального Фонду допомоги Україні обсягом 20 мільярдів євро в межах EPF для сталої підтримки оборонних потреб на 2024-27 роки;
  • схвалення всіма державами-членами ЄС ініціативи Єврокомісії щодо започаткування Українського фонду, який передбачає виділення 50 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років.

Також сторони обговорили необхідність якнайшвидшого ухвалення 12 пакету санкцій ЄС проти Росії та його ключові пріоритети.

Президент додав, що Україна розраховує на позитивну оцінку Єврокомісії в межах пакету розширення та ухвалення рішення Європейською радою щодо започаткування до кінця поточного року переговорів про вступ до ЄС.

Зеленський поговорив з Урсулою фон дер Ляєн

Зеленський провів телефонну розмову з очільницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої обговорив альтернативні коридори експорту української агропродукції.

Політики домовилися підтримувати діалог щодо зняття односторонніх обмежень державами-членами ЄС на експорт збіжжя та погодилися з необхідністю пошуку заходів для підтримки українських фермерів.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала Урсула фон дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

На початок