У Харківському районі виявили сказ у кішки

У Харківському районі виявили сказ у кішки

У Харківському районі виявили сказ у кішки
Ілюстративне фото. Unsplash

У селищі Буди на Харківщині підтвердився сказ у кішки. 29 вересня карантин ввели в селищі Буди та селі Бідряги Харківського району, про поранення людей інформації немає.

Про випадок повідомили в обласній Держпродспоживслужбі.

"У селищі Буди Харківського району 25 вересня року захворіла однорічна кішка, у тварини спостерігався пригнічений стан. 26 вересня власниця звернулася за допомогою до ветеринара, але наступного дня кішка померла", — йдеться в повідомленні.

Після обстеження тіла 28 вересня виявили сказ, зазначають у службі.

Селище Буди оголошено неблагополучнимНаселений пункт, в якому зареєстрували випадок сказу пунктом, село Бідряги — загрозливоюПрилеглі до неблагополучної території, на які можливе занесення сказу або активізація існуючих осередків хвороби на сказ зоною. Там проводять протиепідемічні заходи: роблять подвірні обходи, дезінфекцію місць, де була хвора на сказ тварина, прищеплюватимуть свійських тварин, кішок та собак.

У Харківському районі виявили сказ у кішки
Інфографіка: Єлизавета Меньшикова/Суспільне Харків

Що відомо про випадки сказу в Харківській області у 2023 році

На Харківщині за рік зафіксували 32 випадки сказу тварин, половину з них — у вересні. У першому півріччі 2023 року п'ять випадків сказу зафіксували в межах Лозівського району.

У другому півріччі сталося 27 випадків сказу тварин, 11 з яких зафіксували у липні-серпні в Ізюмському, Чугуївському, Красноградському та Лозівському районах. У вересні 2023 року зареєстрували 16 випадків захворювання тварин у п'яти районах.

У Харківській області збільшується кількість випадків сказу через те, що рудих лисиць, яких вважають природними поширювачами хвороби, перестали профілактично відстрілювати внаслідок воєнного стану.

Харківська область має обмежену кількість вакцин від сказу, надходження препаратів очікується в грудні.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок