Перейти до основного змісту
Президентка Словаччини доручила Фіцо сформувати уряд

Президентка Словаччини доручила Фіцо сформувати уряд

Президентка Словаччини Зузана Чапутова.
. Президентка Словаччини Зузана Чапутова. Фото: Associated Press

Президентка Словаччини Зузана Чапутова зустрілася з проросійським експрем’єром Робертом Фіцо, чия партія SMER-SSD перемогла на суботніх виборах, і доручила йому сформувати уряд.

Про це повідомляє Aktuality.

"Як і після кожних виборів, частина суспільства задоволена результатом виборів, а частина розчарована", — сказала Чапутова.

За словами президентки, вона розуміє, що результати виборів хвилюють багатьох. Вона наголосила, що завданням нової влади буде "заглушити соціальні суперечності".

Чапутова також заявила, що конституційна традиція Словаччини полягає в тому, щоб довірити формування уряду переможцю виборів, і як глава держави вона хоче її поважати.

"Найближчі дні покажуть, які партії зможуть знайти більшість у парламенті для підтримки своєї коаліції", — сказала вона.

Як уточнив Роберт Фіцо, президентка дала йому 14 днів на формування нового кабінету. Фіцо також попросив у громадськості такий самий час, і через два тижні має зібратися національна рада Християнсько-демократичного руху, щоб вирішити, чи підуть вони в коаліцію зі Smer.

Сьогодні президентка також зустрінеться з головою "Прогресивної Словаччини" Міхалом Шимечкою та іншими лідерами політичних партій.

Що відомо про вибори у Словаччині

Колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер партії "Smer" Роберт Фіцо переміг у дострокових парламентських виборах. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія "Smer" набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

Експерти та політики описують виборчу кампанію в країні як дуже поляризовану та позначену потоком дезінформації в Інтернеті. Результати показують, що "Прогресивна Словаччина" особливо добре показала себе в Братиславі. Але цього було недостатньо, щоб отримати більшість голосів на національному рівні.

Топ дня
Вибір редакції
На початок