Зарано говорити, як вибори у Словаччині вплинуть на подальшу підтримку України — Кулеба

Зарано говорити, як вибори у Словаччині вплинуть на подальшу підтримку України — Кулеба

Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував вибори у Словаччині
Дмитро Кулеба і Жозеп Боррель, Київ, 2 жовтня 2023 року. Фото: Роксолана Лісовська/Суспільне

Зараз зарано говорити, як парламентські вибори у Словаччині вплинуть на подальшу підтримку України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Про це посадовець сказав у відповідь на запитання Суспільного перед початком Ради ЄС із закордонних справ у Києві.

“Ми поважаємо вибір словацького народу, але зараз занадто рано стверджувати, як результат виборів впливатиме на позицію Словаччини. Треба дочекатися формування коаліції. І після цього, вже дивлячись на склад цієї коаліції можна буде робити перші висновки”, — сказав Кулеба.

Напередодні колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер проросійської партії "Smer" Роберт Фіцо, який переміг на дострокових парламентських виборах, заявив, що словаки "мають більші проблеми, ніж допомога Україні". Водночас Фіцо сказав, що зробить все можливе для початку мирних переговорів між Україною та Росією.

Що відомо про вибори у Словаччині

Колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер партії "Smer" Роберт Фіцо переміг у дострокових парламентських виборах. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія "Smer" набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

Експерти та політики описують виборчу кампанію в країні як дуже поляризовану та позначену потоком дезінформації в Інтернеті. Результати показують, що "Прогресивна Словаччина" особливо добре показала себе в Братиславі. Але цього було недостатньо, щоб отримати більшість голосів на національному рівні.

На початок