Перший дзвоник, маски, COVID-підозри: яким буде навчання у рівненських школах

Перший дзвоник, маски, COVID-підозри: яким буде навчання у рівненських школах

Перший дзвоник, маски, COVID-підозри: яким буде навчання у рівненських школах

Маски не носитимуть учні 1-4 класів, батьків не пускатимуть у школи, температуру мірятимуть лише персоналу. У МОЗ оприлюднили вимоги до навчання під час карантину. Суспільне детально розбирало ці нюанси "Темі дня".

Кілька входів у школу і за стрілками у коридорах

Кожна школа Рівного розробила тимчасовий порядок організації освітнього процесу. Задіяли й підготували усі входи та розробили маршрути з маркуваннями. Продумали, які класи і яким входом заходять у заклад й проінформували про це педагогів та батьків.

"Рекомендовано визначити у закладах великі навчальні кабінети і закріпити їх за окремим класом, щоб мінімізувати рух учнів під час навчання. Також вивільнити усі можливі приміщення для роботи підгруп. Ці вказівники і будуть показувати рух до тих класів, які закріплені за ними", – роз'яснила завідувачка методкабінету міського управління освіти Мирослава Жовтан.

Чи потрібно проходити ПЛР та ІФА-тестування?

Як роз’яснили Суспільному в міському управлінні освіти, тестування на коронавірус перед 1 вересня проходити не потрібно ні вчителям, ні учням. Про тести не згадується й постанові МОЗ, якою керуються освітяни.

Вхід у масках чи респіраторах і термометрія

Їх можна не використовувати під час самих уроків, але у приміщення без засобів індивідуального захисту вхід заборонений. Учні 1-4 класів можуть відвідувати заклад освіти без масок або респіраторів.

Всі інші учасники навального процесу повинні мати маски. Ця норма діє також при посадці у шкільний автобус, уточнила начальниця відділу загальної середньої та дошкільної освіти обласного профільного управління Вікторія Кацеба. У регіонах із "помаранчевим" рівнем епіднебезпеки педагогам під час занять рекомендували використовувати захисні щитки замість масок.

Читайте також: Нове зонування Рівненщини: один з районів більше – не "червоний", ще один – "зелений"

Безконтактну термометрію щоранку проходитимуть працівники шкіл: педагоги, обслуговуючий персонал, водії шкільних автобусів. Учні термометрію не проходитимуть, класні керівники робитимуть опитування про самопочуття дітей.

"Звертаюсь до батьківської громади: ні в якому разі не відправляти у школу дитину, яка погано себе почуває. Є прохання щоранку удома вимірювати дітям температуру перед тим, як вони будуть йти до школи", – закликала Вікторія Кацеба.

Вхід батькам у приміщення заборонений, за винятком тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю.

Скільки учнів у класі може навчатись одночасно?

У документі не йдеться, скільки учнів одночасно можуть перебувати під час уроку в одному приміщенні.

"У постанові написано, що кількість не більше 20-ти (для "помаранчевої" зони- ред.), окрім закладів дошкільної, загальної та середньої освіти. Тобто, ми маємо клас 30 – максимальна відповідно до законодавства наповнюваність, з того маємо і виходити", – пояснила Вікторія Кацеба.

У класних кімнатах мають перевірити вікна, щоб можна було робити провітрювання і за можливості передбачити кварцування. Уже виносять зайві меблі, килими, щоб забезпечити соціальну дистанцію між партами, – додала Мирослава Жовтан.

У переповнених класах буде складніше забезпечити соціальне дистанціювання, клас може ділитись на групи, можливе змішане навчання.

Якщо учень має симптоми COVID-19

На випадок, якщо у когось з дітей підвищиться температура чи погіршиться самопочуття, у закладі має бути ізоляційна кімната: приміщення закрите від сторонніх, педагогічного колективу, інших дітей.

Дитина буде чекати батьків, яких інформують педагоги. Батьки зобов'язані забрати учня з закладу. Якщо хвороба COVID-19 підтвердиться, то контактним вважається абсолютно весь клас і йде на самоізоляцію на 14 днів.

Якщо школа у "червоній" зоні

З 24 серпня на Рівненщині у "червоній" карантинній зоні знаходились 93 школи, де навчається 29 тисяч учнів, 3,5 тисячі з яких – першокласники і 1,5 тисячі –одинадцятикласники.

"Червона" зона – повна заборона освітнього процесу у приміщеннях шкіл. Тобто, освітній процес буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій, до зміни епідситуації.

Читайте також: Дитсадки і перше вересня. Чого чекати на Рівненщині

Освітяни кажуть, що в області подбали про підсилення швидкості інтернету по найпроблемніших закладах освіти.

Чи можуть батьки обирати форму навчання?

Всі засідання педрад проводились з долученням батьків, їх думку враховують при формах організації, але вирішальну крапку ставить колектив: чи можна клас поділити, чи варто це робити, які учні в яку групу мають входити, – уточнила Вікторія Кацеба.

Якщо дитина в групі ризику, то батьки мають право обирати форму навчання.

Чи буде свято першого дзвоника?

Масові заходи заборонені. Але у Рівному рекомендували для 1 та 11 класів провести такі зустрічі просто неба, на свіжому повітрі.

"Формат і тему може обрати класний керівник, педагоги з батьками, врахувавши соціальне дистанціювання, мінімальний рух. Зробити такий початок, щоб вони відчули, що їхнє здоров'я і довіра – це найголовніше", – сказала Мирослава Жовтан.

В області розпочати навчання в умовах карантину готується 587 шкіл, де навчається 162 тисячі учнів. З них 17,5 тисяч – першокласники та 9,2 тисяч – одинадцятикласники.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди