Виплати у межах програми "єВідновлення" вже погоджено для майже 16 тисяч сімей — Шмигаль

Виплати у межах програми "єВідновлення" вже погоджено для майже 16 тисяч сімей — Шмигаль

Денис Шмигаль на засіданні уряду
Денис Шмигаль на засіданні уряду, 12 вересня 2023 року. Фото: пресслужба уряду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у межах програми "єВідновлення" вже погоджено виплати для майже 16 тисяч українських родин на ремонти власних осель.

Про це Денис Шмигаль сказав під час засідання уряду 29 вересня.

"У межах програми "єВідновлення" вже погоджено виплати для майже 16 тисяч родин на ремонти власних осель. Вчора уряд запустив програму житлових сертифікатів, як компенсації за зруйноване житло. Побачити сертифікати в "Дії" можна вже зараз, а в листопаді люди зможуть скористатися цими сертифікатами та придбати нову оселю", — сказав очільник уряду.

За його словами, сьогодні уряд також ухвалить розпорядження про залучення гранту від міжнародних партнерів на суму майже 5,5 млрд грн (150 млн доларів).

"Це грант у межах проекту HOPE – Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей", — пояснив Шмигаль.

1 серпня у “Дії” стартував новий етап програми "єВідновлення". Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.

28 вересня у Мінцифри повідомляли, що українці, які подавали заяву про знищене майно, зможуть переглянути житловий сертифікат у "Дії". Зокрема у застосунку можна дізнатися про суму компенсації.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

На початок