В одну з атак по Одещині армія РФ використала підводний човен з бухти Новоросійська — Гуменюк

В одну з атак по Одещині армія РФ використала підводний човен з бухти Новоросійська — Гуменюк

В одну з атак по Одещині армія РФ використала підводний човен з бухти Новоросійська — Гуменюк
Зруйнований готель на морвокзалі в Одесі, 25 вересня 2023 рік. Фото: ОК "Південь"

В одну з останніх атак по Одещині російські військові використовували підводний човен з бухти Новоросійська, не виводячи його з пункту базування.

Про це 28 вересня в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, такі дії можуть наражати на небезпеку сам екіпаж:

"Очевидно, що планування операції було досить сумбурним. Це може бути пов’язане з тим, що у Чорноморського флоту РФ йде певна пертурбаціяНесподівана/раптова зміна, порушення/ускладнення звичайного стану, нормального порядку проходження чого-небудь, що вносить розлад, безлад, порушення нормального ходу явища. у командному складі через певні події".

Наталія Гуменюк додала, що кораблі в Чорному морі стабільно маневрують і вишукують для себе більш безпечні місця:

"Тримаються в напрямку південно-східного узбережжя Криму, у бік Новоросійська. Частіше заходять в бази саме історичних берегів Росії, рідше використовують кримські бази, але є ракетоносії, вони споряджені й підготовлені".

22 вересня в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердили, що Сили оборони завдали удару по штабу командування Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.

25 вересня Сили спеціальних операцій повідомили, що в результаті удару по штабу Чорноморського флоту РФ в Севастополі загинули 34 офіцери, зокрема командувач, поранення отримали ще 105 військових. Там також заявили, що внаслідок знищення російського десантного корабля "Мінськ" загинули 62 членів екіпажу.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок