"Звільняв Андріївку і планував одружитися". Історія полеглого бійця 3 ОШБр Дворфа

"Звільняв Андріївку і планував одружитися". Історія полеглого бійця 3 ОШБр Дворфа

"Звільняв Андріївку і планував одружитися". Історія полеглого бійця 3 ОШБр Дворфа
Дворф з нареченою Дарією Левіною. Фото надала Дарія

Олександр Барсуков з позивним Дворф добровольцем пішов на фронт 24 лютого. Він вступив до 3 окремої штурмової бригади (тоді — "Азов"), планував летіти гелікоптером у Маріуполь, який взяли у кільце росіяни. За понад півтора року був на Київщині, Херсонщині, Запоріжжі та Донеччині. Загинув 13 вересня при звільненні Андріївки під Бахмутом.

Перед загибеллю він замовив обручку, але не встиг її подарувати нареченій. До Дарії Левіної у Чернівці перстень приїхав у переадресованій посилці вже після смерті коханого. Побратими передали Дарії щоденник військового, де той пише, що мріє одружитися і повернутися до цивільного життя. Суспільне розповідає, як Дарія згадує свого нареченого і як би вона хотіла, щоб про нього пам'ятали інші.

Тричі освідчувався під час війни

Дарія знайома з Олександром з дитинства. Вони були першим коханням одне для одного. У школі на Черкащині зустрічалися два роки, а тоді роз'їхалися на навчання, хоч і продовжили спілкуватися.

Олександр Барсуков вчився у медичному коледжі у Києві, планував стати реаніматологом. Впродовж років працював у компанії "Coca Cola". 24 лютого хлопець переконав матір виїхати з Бучі, а сам став добровольцем полку "АЗОВ Київ"

На початку березня Олександр зв'язався з Дарією, бо побачив, що вона займається волонтерством. Боєць попросив зібрати необхідні речі для його підрозділу.

"Звичайно я відгукнулася. Я йому сказала, що якщо я допомагаю чужим людям, то як я можу не допомогти тобі, рідній людині?", — каже Дарія.

Дівчина зібрала аптечки, шкарпетки, рушники та продукти, а також спакувала окрему коробку спеціально для Олександра.

"І та посилка, і побратимам, і особисто йому, вона настільки його розчулила. Він був вражений і ще раз переконався в тому, як я добре до нього ставлюся. І після того наш зв’язок з ним не обривався, хіба на його бойові виїзди і тепер".

Під час відпусток Олександр приїздив до Дарії в Чернівці. За півтора року військовий тричі робив дівчині пропозицію і тричі вона погоджувалась.

"Він завжди казав, що це жартома, а далі буде нормальна пропозиція. І звичайно, я була на це згідна. Хлопці проживають свої хвилювання, це завжди ризик. Він казав, що не хоче залишити мене молодою вдовою".

Пара говорила про весілля, обирали місце для відзначення та обручки. Невдовзі після загибелі Олександра Дарія отримала переадресовану посилку з обручкою, схожою на ту, яку вони обирали разом з нареченим.

"Я сама собі її одягла. Я ні дня не жалкую, що обрала саме його, що мій наречений обрав шлях добровольця. Я завжди ним пишатимуся".

Отримала обручу після його загибелі — спогади нареченої про полеглого бійця Дворфа з Чернівців
Фото надала Дарія Левіна

Обороняв Київщину і планував летіти в Маріуполь гелікоптером

Дворф брав участь в обороні Київщини, зокрема під Мощуном. Боєць планував летіти гелікоптером у Маріуполь, який тоді взяли у кільце росіяни. Пізніше Дворф служив на Херсонщині, Донеччині та Запоріжжі. Був гранатометником та медиком, оскільки мав медичну освіту.

Фото надала Дарія Левіна
Він прижиттєво отримав нагороду "Срібний хрест" за бойову операцію в Бахмуті.

Після боїв у Бахмуті Дворфу запропонували стати санітаром. Тоді він став медиком взводу та медиком відділення. Дворф загинув при звільненні села Андріївка. Штурми села тривав декілька днів. Усі будинки тут були зруйновані, українські бійці ледь знайшли місце, де встановити прапор, розповів речник 3-ї окремої штурмової бригади Олександр Бородін.

"На жаль, звільнення Андріївки далося такою дорогою ціною не тільки для мене. Також і для інших сімей, з якими ми так згуртувались зараз".

"Хочу, щоб про Дворфа знали усі"

Дворф попросив наречену, аби вона у разі його загибелі підтримала матір Олександра, та організувати кремацію його тіла у Києві, де він прожив багато років.

"Важливо вшановувати військових з почестями, колективно. Тому що це трагедія для сім'ї, трагедія для всіх рідних. Це ні на хвилину не поверне рідну людину. Але сім'ям допомагає прожити горе те, що суспільство поруч, воно гуртується навколо біди, а не живе далі у своє задоволення".

У крематорії з ним попрощалися рідні та побратими. Прах бійця поховали у колумбарній стіні разом із військовими 3 окремої штурмової бригади.

"Я радію, що він в Києві, щоб якомога більше людей змогли прийти [до його поховання]. І коли будуть приводити дітей на екскурсію і показувати, що тут герої лежать, він там буде. Його ім'я буде увіковічено як захисника нашої України".

Отримала обручу після його загибелі — спогади нареченої про полеглого бійця Дворфа з Чернівців
Фото надала Дарія Левіна

Побратими передали його щоденник

Після похорону Дарія отримала від побратимів речі Дворфа, серед них був його щоденник. Боєць почав вести записи у блокноті про свої бойові виходи та будні у війську.

"Неочікувано для мене тут були слова, адресовані саме мені. Для такої людини як він — дуже аналітичного складу характеру і розуму — це було неочікуваним відкриттям. Бо він рідко так висловлював свої емоції, так щиро і ніжно.

Дарія зачитала запис зі щоденника коханого:

"17 травня 2022 року. Приїхали в інше розташування. Змінив свою кімнату. Переїхав в коридор в сільській раді. Дуже хочу поїхати в Чернівці, до Даші. Дуже сумую, кохаю тебе, киця моя. Вся ця неорганізованість та невизначеність в сукупності з тим, як я скучив, змушує постійно думати про те, щоб створити сім’ю, ходити на роботу, ходити ввечері на прогулянки, разом ходити в магазин, разом лягати спати, святкувати свята, ювілейчики. Дуже-дуже сумую, маленька моя".

Отримала обручу після його загибелі — спогади нареченої про полеглого бійця Дворфа з Чернівців
Фото надала Дарія Левіна

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок