Використовують французьку методику Маскулет. Як у райлікарні на Франківщині лікують військових

Використовують французьку методику Маскулет. Як у райлікарні на Франківщині лікують військових

Використовують французьку методику Маскулет. Як у райлікарні на Франківщині лікують військових
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Надвірнянській центральній районній лікарні, що на Івано-Франківщині, медики-травматологи з кінця 2020 року провели понад 50 успішних операцій за французькою методикою Маскулет.

Про це Суспільному розповів завідувач травматологічного відділення закладу Юрій Васін. В чому унікальність такої техніки, читайте у матеріалі.

Завідувач травматологічного відділення Надвірнянської ЦРЛ Юрій Васін
Завідувач травматологічного відділення закладу Юрій Васін. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Юрій Васін розповідає: лікування за цією методикою проходить переважно у два етапи.

"На першому етапі відбувається санація і ревізія пошкодженої ділянки кістки. Забираються ті частини, які уже не життєздатні", — каже Юрій Васін.

Рентген руки військового
Фото: Сергій Лепилов

Після цього, розповідає завідувач відділення, на місце, звідки забрали мертвий фрагмент кістки, лікарі ставлять спейсер — спеціальний медичний цемент, що містить два антибіотики для боротьби з інфекцією.

"Протягом шести тижнів формується мембрана, щоб ми у неї могли поставити трансплантат. Методика — дуже позитивна, результат позитивний і гарний функціональний результат на виході", — говорить Юрій Васін.

З його слів, трансплантат беруть з іншої кістки. Якщо цього не вистачає, додають штучну кісткову тканину або кістковий мозок. На відновлення після такої операції, каже лікар, йде від восьми до десяти місяців.

Ортопед-травматолог Надвірнянської ЦРЛ Назар Завадовський
Ортопед-травматолог Назар Завадовський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ортопед-травматолог Назар Завадовський розповідає про стан свого пацієнта з мінно-вибуховою травмою після операції за технікою Маскулет.

"Провели висічення нежиттєздатних тканин, забрали мертву кістку, встановили тени, на які зверху наклали спейсери з антибіотиками. Зараз рани загоюються без жодних запалень, нагноєнь, жодних виділень немає. Динаміка позитивна. Включається в роботу ліктьовий суглоб, йде відновлення. Пацієнт активний, скарг немає", — розповідає Назар Завадовський.

Боєць Національної гвардії України Ігор
Військовослужбовець Ігор. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Боєць Національної гвардії України Ігор отримав уламкове поранення у боях з військами РФ під Кліщіївкою 25 серпня 2023 року.

"Якраз нас штурмували. Ми тримали позиції. І прилетів снаряд — постріл РПГрадянський станковий протитанковий гранатомет. Зачепило мене і мого побратима. Операція пройшла успішно, лікарі чудові, умови чудові, лікарня чудова. Готуємося на виписку і до другого етапу операції", — каже військовослужбовець.

Другий етап лікування нацгвардійця відбудеться за п’ять тижнів, додає Назар Завадовський.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок