Індійський актор Аніл Капур заборонив ШІ використовувати своє зображення та голос

Індійський актор Аніл Капур заборонив ШІ використовувати своє зображення та голос

Індійський актор Аніл Капур заборонив ШІ використовувати своє зображення та голос
Аніл Капур. Фото: @Rahulsaini__11/X (Twitter)

Індійський актор Аніл Капур виграв суд щодо використання його зовнішності штучним інтелектом. Тепер його зображення або голос не зможуть використовувати без дозволу.

Про це 21 вересня повідомило видання The Guardian.

Капур, який знявся в десятках популярних боллівудських фільмів, а також в англомовній драмі "Мільйонер з нетрів", що отримала премію "Оскар", подав позов до Верховного суду Індії через велику кількість спотворених відеороликів, гіфок та емодзі з його зображенням.

Його також турбувало використання його коронної фрази jhakaas з фільму Yudh ("Юдх") 1985 року, що приблизно перекладається як "приголомшливий". Тепер же суд постановив "заборонити будь-яким способом використовувати ім'я, зовнішність, образ, голос або будь-який інший аспект його особистості для створення будь-яких товарів, рингтонів ... як для отримання грошової вигоди, так і в інших цілях".

"Це не лише для мене, — каже Капур. — Сьогодні я захищаю себе сам, але коли мене немає, сім'я повинна мати право захищати мою [особистість] і отримувати від цього вигоду в майбутньому".

Капур розповів Variety: "Я думаю, що [рішення] є дуже прогресивним і чудовим не тільки для мене, але й для інших акторів... Через те, як технологія штучного інтелекту розвивається з кожним днем".

Постанова суду з'явилася у час, поки триває страйк голлівудських сценаристів та акторів. Один з пунктів, який викликає суперечку, стосується використання компаніями ШІ для отримання прибутку від образів акторів, без дозволу їх чи нащадків.

Капур висловив свою солідарність з учасниками страйку в США і сподівається, що вони сприймуть його перемогу як "чудову позитивну новину": "Я відчуваю, що їхні права повинні бути захищені, тому що кожен, великий, маленький, популярний, непопулярний — кожен актор має право захищати себе".

Страйк акторів і сценаристів щодо використання ШІ

У травні 2023 року на страйк вийшли сценаристи Голлівуду — окрім питань щодо оплати праці, вони заявили про необхідність врегулювати застосування штучного інтелекту у творчих проєктах.

У поширеному ними документі йдеться про вимогу профспілки: "ШІ не може писати або переписувати літературні матеріали; не може бути використаний як вихідний матеріал; матеріали, що уже створені, не можна використовувати для навчання ШІ".

Пізніше, у липні, до них приєдналася профспілка акторів SAG. Там хочуть, щоб потокові гіганти погодилися на більш справедливий розподіл прибутків і кращі умови праці. А також вимагають гарантій, що штучний інтелект і створені комп’ютером обличчя та голоси не будуть використовуватися для заміни акторів.

штучний інтелект
Страйк голлівудських акторів. VALERIE MACON/AFP via Getty Images

"Завтра мене може збити автобус і все, але мої виступи можуть тривати і тривати, і тривати, і тривати. Поза розумінням того, що це було зроблено за допомогою штучного інтелекту або дипфейку, ніщо не скаже вам, що це не я і не я один, і це матиме певний ступінь реалістичності", - зауважив актор Том Генкс.

А актор Майкл Дуглас сказав, що розглядає можливість ліцензувати своє імʼя та зовнішність, "щоб права належали моїй родині, а не метавсесвіту": "Це лише питання часу, коли ви зможете відтворити будь-яку мертву людину в будь-якому віці з голосом і манерами, тому я хочу мати певний контроль".

Хто такий Аніл Капур

Аніл Капур — індійський актор і продюсер.

Кінокритики часто називали його одним з провідних акторів Боллівуду 1980-х, одним з найуспішніших акторів фільмів мовою гінді й найвідоміших акторів індійського кінематографу.

За кордоном найбільш відомий за ролями у стрічках "Мільйонер з нетрів" і "Місія нездійсненна: Протокол Фантом".

Капур дворазовий лауреат Filmfare Awards за найкращу чоловічу роль і найкращу чоловічу роль другого плану. А також він володар Національної кінопремії Індії за найкращу чоловічу роль.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок