Зеленський, повертаючись в Україну, зупинився у Польщі й відзначив держнагородами волонтерів

Зеленський, повертаючись в Україну, зупинився у Польщі й відзначив держнагородами волонтерів

Зеленський, повертаючись в Україну, зупинився у Польщі й відзначив держнагородами волонтерів
Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами польських волонтерів. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський, повертаючись в Україну після робочого візиту до США та Канади, зупинився у Любліні, де відзначив державними нагородами польських волонтерів.

Про це повідомили в ОП.

Журналістка TVN Discovery Poland Б'янка Залевська з 2014 року працювала в зоні АТО на Донбасі й зазнала важкого поранення. Як волонтер збирала і передавала в Україну гуманітарну допомогу. З початком повномасштабної війни жінка надала значну допомогу підрозділам ЗСУ, як волонтер допомагала у транспортуванні важкохворих дітей до шпиталів Польщі.

Медик-рятувальник Даміан Дуда зібрав команду лікарів, які власним коштом закуповували необхідні медичні препарати та приїжджали в Україну, щоб надавати екстрену допомогу й евакуйовувати до стабілізаційного пункту воїнів, поранених на лінії фронту. Також чоловік створив фонд, із якого фінансується закупівля медикаментів для команд медиків-волонтерів.

"Те, що ви робите, велика праця допомагати, підтримувати українців на фронті, які реально захищають не тільки Україну, а й, я вважаю, Європу, весь світ, наші спільні цінності", — сказав Зеленський, вручаючи нагороди.

Президент подякував народу Польщі й підкреслив, що пишається тим, що в України "є таке сильне сусідство".

"Я вам хочу подякувати. Я хочу подякувати всьому польському народові, всім людям, які з перших днів відкривали свої сім'ї, свої домівки, відкривали себе й допомагали. Вважаю, що будь-які виклики на нашому спільному шляху це ніщо порівняно з тим, що є така міцність між нашими людьми", — додав він.

В ОП вказали, що за вагомий особистий внесок у підтримання суверенітету, територіальної цілісності України та зміцнення українсько-польської співпраці Указами президента України Б'янку Залевську нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня, а Даміана Дуду — орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Що відомо про візит Зеленського до США та Канади

Зеленський 19 вересня прилетів до Сполучених Штатів. Президент України взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН та Радбезу Організації.

У США він здійснив низку зустрічей зі світовими лідерами. Зеленський 21 вересня провів перемовини з американським колегою Джо Байденом.

Вранці 22 вересня президент з дружиною Оленою прибув до Канади. Там він зустрівся з прем'єром Джастіном Трюдо й виступив у парламенті.

На початок