Що кажуть місцеві про ракетний обстріл Кременчука 22 вересня

Що кажуть місцеві про ракетний обстріл Кременчука 22 вересня

Місцева жителька
Місцева жителька. Фото: Суспільне Полтава

Через ракетний обстріл Кременчука 22 вересня постраждала 31 людина. Що чули та бачили місцеві — у матеріалі Суспільного.

Про ймовірну ракетну атаку місцева жителька Єлизавета Васюта дізналася із соцмереж. Тоді вона перебувала із друзями у закладі харчування.

"Одразу тривога сталася. І буквально 5 хвилин – і ми почули, як над нами пролітає ракета, і одразу вибух. Всі люди почали панікувати, всі не знали, що робити. І вже одразу почули сирени від поліцейських, пожежників, швидких. Дуже сильний (вибух був – ред.). В мене Відчувалась дуже сильна хвиля вибуху, і в мене аж вуха заболіли, потім голова боліла від цього. Відчувалося дуже. У нас стіл почав хитатися, оскільки недалеко цей заклад розташований від місця там, де трапилась така подія", ― каже місцева жителька Єлизавета Васюта.

Помешкання Володимира Ліванова частково постраждало від вибухової хвилі унаслідок ракетного обстрілу Кременчука 22 вересня. У його помешкання вибиті майже усі вікна, повибивані двері.

Що кажуть місцеві про ракетний обстріл Кременчука 22 вересня
Наслідки обстрілу. Фото: Віталій Малецький

"Я перебував удома, дружина теж була вдома і син був вдома. Ми не постраждали. Уламками нас не порізало, на щастя. Але прибирання тривало дуже довгий час, поки прибрали всі уламки скла і так далі. Зараз у нас перебуває поліція, яка опитує мешканців і, так би мовити, фіксує нанесені пошкодження", ― каже місцевий житель Володимир Ліванов.

Кременчуківка Олена Сиротенко, коли стався вибух у місті, не перебувала вдома.

"Я чула ракети, я чула вибух, тому що вдома були мої родичі, мій син. Він сказав, що повипадало. Не наше скло. Тому що у нас завжди відкриті вікна, балкон відкритий. Нас це минуло. Була дуже велика вибухова хвиля. І повипадало скло з балконів, із під’їзду", ― говорить місцева жителька Олена Сиротенко.

Що кажуть місцеві про ракетний обстріл Кременчука
У Кременчуці неподалік місця влучання розгорнули намети забезпечення працівників екстрених служб. Фото: Суспільне Полтава

Неподалік від місця подій розгорнули намети забезпечення працівників екстрених служб.

"Маючи подібний досвід трагедії в «Амсторі», долучилися до процесу допомоги, тому що волонтери не можуть там працювати, розбирати чи ще якісь дії вчиняти. Але ми можемо бути контактними людьми між кременчуківцями, які активно приносять допомогу, воду, їжу, бутерброди, медичні засоби. Ми організували таку палатку, локацію, для того, щоб кременчуківці могли принести допомогу. Ми це все опрацьовуємо, передаємо тим службам, які працюють на місці трагедії, для того, щоб їх підтримати, і їхня робота була трохи легша. Крім того, звертаються кременчуківці, які не можуть потрапити до своїх домівок. Тому ми їм даємо змогу заряджати телефони, даємо чай, бутерброди. Все необхідне, щоб вони могли зачекати до того часу, коли зможуть потрапити", ― каже голова молодіжного парламенту Кременчука Світлана Пищита.

Обстріл Кременчука 22 вересня
Намети з допомогою. Фото: Суспільне Полтава

Допомагає у наметі і Олена Кочут.

"Люди приносять їжу, годують людей, які постраждали, військових, усіх кому необхідна допомога. Люди приносять. Ви бачите ось, кременчуківці дуже в нас відгукнулися (добре – ред.), зразу ж. Енергетики є, солодощі, гарячі страви, є каші, хліб. Все, що необхідне людям. Води ще багато в нас. Люди несуть гаряче харчування", ― додала волонтерка Олена Кочут.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок