День Полтави: які варіанти можуть запропонувати для голосування

День Полтави: які варіанти можуть запропонувати для голосування

Біла альтанка
Біла альтанка. Фото: visitpoltava.com

У Полтаві вирішили змінити дату Дня міста. З 1999-го це було 23 вересня, пов’язане з вигнанням нацистів у Другій світовій війні. Нині це число не відповідає історичним реаліям і законодавству.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Це день, коли у Полтаву зайшли «краснознамьонниє» війська Сталіна. Дякуючи Кукобі, 23 вересня стало Днем міста, наче ніякої історії до появи окупаційної Красної Армії у Полтаві і не було. Коли під час відзначення Дня міста ми чуємо цю незаконну комуністичну термінологію про «освобождєніє», це продовження порушення декомунізаційного законодавства і культивування «совка». Повернення злочинного російського комуністичного режиму не може бути визволенням, так само, як і прихід у Полтаву німецьких нацистських військ теж не могло вважатися визволенням.

Варіантів нової дати Дня Полтави кілька. Завдання членів комісії, які опрацьовують теми символьного простору міста, визначити число, яке максимально задовольнить жителів.

29 червня — дата першої літописної згадки на день Петра і Павла і за іншим календарем це 12 липня. Також пропозиція відзначати на день народження Івана Котляревського 9 вересня. Обговорено було ще одну пропозицію архітектора, історика Олександра Панкова, який зараз служить в ЗСУ – це 22 березня, бо цього дня Полтава отримала Універсал від короля Сигізмунда Третього. Затвердили ще одну пропозицію – друга неділя вересня. І ще одна дата, яка і мені дуже подобається, професор Юрій Волошин сформував дату 5 вересня, як дату відновлення Магдебурзького права.

За словами Олега Пустовгара, під час роботи відповідної комісії лунали пропозиції залишити святковою дату 23 вересня, однак це не знайшло підтримки. Але цей день міг би бути в переліку пам’ятних дат Полтавської міської громади.

У переліку пам’ятних дат громади могли б бути пам’ятні дати, які не здобудуть найбільшої кількості голосів під час опитування до Дня міста. Цей перелік далі можна розширювати і днем народження Симона Петлюри, Патріарха Мстислава, Панаса Мирного. Тут може бути і 23 вересня, але згідно із законодавством це день вигнання і це один із способів вшанування пам’яті.

Олег Пустовгар повідомив, що в найближчі два тижні остаточно визначать варіант нової дати Дня Полтави і далі на засіданні міськвиконкому затвердять дати голосування.

Повністю інтерв’ю з регіональним представником УІНП слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок