Neuralink шукає людей з паралічем чотирьох кінцівок для випробування свого мозкового чипа

Neuralink шукає людей з паралічем чотирьох кінцівок для випробування свого мозкового чипа

ЗМІ
Neuralink
Neuralink. Ілюстративне фото: Getty Images

Компанія американського мільярдера Ілона Маска Neuralink шукає людей з паралічем усіх чотирьох кінцівок для тестування свого інтерфейсу "мозок-компʼютер".

Про це пише The Verge.

Neuralink шукає людей з квадриплегією (паралічем рук і ніг), отриманою в результаті вертикальної травми спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу (БАС). Учасники мають бути старше 22 років і мати "послідовного та надійного опікуна".

Дослідження під назвою PRIME (Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface) має три напрямки:

  • тестування імплантату N1, мозково-комп’ютерного пристрою Neuralink;
  • дослідження робота R1, робота-хірурга, який фактично імплантує пристрій;
  • тестування додатка N1 User App, програмного забезпечення, яке підключається до N1 і перетворює сигнали мозку в дії комп’ютера.

У компанії кажуть, що планують перевірити безпеку та ефективність усіх трьох частин системи. На першому етапі очікується, що учасники експерименту візьмуть участь у 18-місячному дослідженні, яке передбачає дев’ять візитів у клініку. Після цього учасники витрачатимуть принаймні дві години на тиждень на дослідження інтерфейсу "мозок-комп’ютер", а потім зроблять ще 20 візитів протягом наступних п’яти років.

Водночас Neuralink не повідомляє, скільки людей шукає та коли планує розпочати експеримент. У компанії лише додали, що планують компенсувати "витрати, пов’язані з дослідженням". Йдеться про проїзд до місця дослідження та назад. Також не зрозуміло, де будуть проводитися дослідження. Neuralink лише повідомляє, що отримала схвалення від "першої лікарні".

26 травня компанія Neuralink, яка належить Ілону Маску і розробляє мозкові чипи, отримала схвалення від Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) на проведення тестів на людях.

У 2019 році Neuralink вперше представила технологію вживлення в мозок ниток, які зчитують інформацію. Мета розробки імплантація ниток паралізованим людям полягає в тому, що це дозволить їм працювати з компʼютерами та телефонами "силою думки". Ілон Маск розраховує, що імпланти в майбутньому допоможуть людям "спілкуватися телепатично" і завантажувати іноземні мови.

У 2021 році Neuralink імплантувала в мозок мавпи нейроімплант (чип) для підключення до компʼютера, після чого вона змогла грати у відеоігри за допомогою розуму. Чипи інтерпретували сигнали мозку і передавали ці дані на пристрої через Bluetooth.

Neuralink — американська компанія, що розробляє мозкові імплантанти, які стануть інтерфейсом для взаємодії між мозком людини та електронним пристроєм. Створена за участі Ілона Маска компанія розпочала свою діяльність у 2016 році. Її представили у березні 2017 року.

На початок