Керівник кропивницького театру судиться за посаду. В облраді назвали дату призначення нового директора

Керівник кропивницького театру судиться за посаду. В облраді назвали дату призначення нового директора

Керівник кропивницького театру судиться за посаду. В облраді назвали дату призначення нового директора
Директор театру імені Кропивницького Вячеслав Вандрашек під час судового засідання, 20 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Керівник кропивницького театру Вячеслав Вандрашек судиться щодо проведення конкурсу на його посаду. Наприкінці липня він повідомив про тиск з боку обласної ради. З його слів, голова облради Юрій Дрозд пропонував йому залишити посаду, а після відмови ініціював конкурс з обрання нового керівника. Чинний директор подав заяву в суд щодо проведення конкурсу.

Перше судове засідання у цій справі відбулось 20 вересня 2023 року в окружному адміністративному суді.

Вячеслав Вандрашек в суді сказав, що конкурси оголошують на вакантну посаду, а посада директора театру імені Кропивницького не є вакантною.

"У мене є контракт з обласною радою, він діє до кінця воєнного стану. Порушується моє право на працю, тому що голова обласної ради перевищив свої повноваження, коли призначив цей конкурс".

Суспільне має копії розпорядження про призначення Вячеслава Вандрашека та укладеного з ним контракту. Призначив його на посаду тодішнй голова облради Сергій Шульга.

Контракт Вандрашек театр Кропивницького
Копія контракту між Кіровоградською облрадою та Вячеславом Вандрашеком. Фото: Суспільне Кропивницький

Конкурс на посаду директора театру відбувся 14 вересня. Керівником театру комісія одноголосно обрала режисера з Києва Сергія Корнієнка. Другу кандидатуру – актора кропивницького театру Олексія Дорошева – не підтримали.

Керуючий справами виконкому облради Павло Топчій сказав, що проведення конкурсу ухвалила обласна комісія з питань власності. Висновок комісії реалізував голова обласної ради, видавши розпорядження про проведення конкурсу.

Вячеслав Вандрашек вимагає визнати це розпорядження протиправним та скасувати його.

"Конкурсом це важко назвати, це був фарс. Я як виконував свої обов’язки, так і виконую. Жодного розпорядження про моє звільнення не було і немає".

За словами Павла Топчія, у контракті Вячеслава Вандрашека прописано, що він діє до моменту призначення керівника у встановленому порядку.

"Там ані слова немає про те, що він укладений на період дії воєнного стану. Тому, якщо буде рішення про його звільнення, він буде звільнений на підставі закінчення строку його контракту".

Призначити нового керівника театру мають до 3 жовтня, сказав керуючий справами виконкому облради. Сподівається, що колектив після знайомства з новим керівником знайде з ним спільну мову.

"Відповідно до Закону України "Про культуру", керівник органу управління зобов’язаний протягом двох місяців з моменту оголошення конкурсу призначити переможця. Керівників комунальних установ, закладів та організацій призначають під час засідання сесії обласної ради. Але є виключення для керівників у галузі культури. Вони призначаються головою обласної ради. Призначення керівників комунальних підприємств – це прерогатива сесії облради, а театр – це комунальний заклад".

У суді представник обласної ради клопотав про перенесення засідання, щоб підготувати заперечення на позов. Суддя Юрій Пасічник вирішив відкласти засідання на 2 жовтня.

На початок