Стартап Маска Neuralink показав, як мавпа грає у відеогру "силою думки"

Стартап Маска Neuralink показав, як мавпа грає у відеогру "силою думки"

Стартап Маска Neuralink показав, як мавпа грає у відеогру "силою думки" Neuralink

Стартап мільярдера Ілона Маска Neuralink, який займається розробкою інтерфейсами для мозку, випустив відео на якому мавпа грає в відеогру Pong "силою думки", пише BBC.

Науковці вживили в мозок мавпи, на ім'я Пейджер, імплантований пристрій (чіп – ред.) нейронного запису й передачі даних Link.

"Ми імплантували Link в частині мозку, яка бере участь у плануванні та виконанні рухів. Мозкові сигнали передавалися по бездротовому зв'язку через імплантований пристрій", – пояснили у компанії.

Спочатку мавпа навчилася грати у відеоігри за допомогою джойстика. В цей час чіп збирав дані про те, як мозок мавпи передає інформацію для руху джойстика. Для мотивації мавпу нагороджували банановим смузі, який подавався по трубці.

Потім джойстик відключили, залишивши мавпі керувати ігровим процесом тільки своїм розумом.

За інформацією Neuralink, з усіма тваринами поводилися добре, а їхня турбота оцінювалася ветеринарами.

"Пейджер живе зі своїм кращим другом, Кодом. Їм подобається гойдатися у своєму будиночку на дереві та дрімати в гамаках після цікавих ігрових сесій", – заявили в компанії.

У компанії сподіваються, що у підсумку інтерфейс дозволить людям з неврологічними захворюваннями дистанційно керувати телефонами або комп'ютерами.

Співвласник компанії мільярдер Ілон Маск написав у Twitter, що продукт Neuralink дозволить людям з паралічем користуватися смартфоном своїм розумом швидше, ніж тим, хто використовує пальці.

Компанія Neuralink займається розробками таких пристроїв з 2017 року. Ілон Маск вклав в стартап понад 100 мільйонів доларів.

Що відомо

  • Партер Ілона Маска по проєкту нейронного інтерфейсу Neuralink Макс Годак заявив, що його компанія може побудувати справжній парк Юрського періоду.
  • За час з початку пандемії COVID-19 засновник SpaceX Ілон Маск продемонстрував рекордне зростання статків. Його сумарне багатство зросло на 558%.
  • Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск вважає, що за сприятливих обставин люди зможуть досягти Марсу вже за 4 роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше