Під час археологічної експедиції на території Більського городища науковці виявили кілька артефактів. Це, зокрема, наконечники стріл, предмети одягу, господарські знаряддя, а також імпортний та місцевий посуд.
Ці артефакти датують ІІІ – І століттям до н.е. Про це Суспільному розповів директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост.
За його словами, ці знахідки доводять, що на території городища проживали і у періоді пізнього бронзового віку. Віднайдені речі належать кочівникам-сарматам, які прийшли жити на цю землю після скіфів.
Окрім того, археолог виявили знахідки більш пізніх періодів – доби Великого переселення народів та Нового часу.
Розкопки на території Більського городищаБільське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем 8 – початком 3 століть до нашої ери. Городище складається з трьох укріплених поселень, об'єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів. проводились з березня до липня 2023 року за участю харківських спеціалістів. Дослідили, зокрема, оборонні споруди городища та житловий майданчик, розповів Ігор Корост.
Як повідомив директор історико-культурного заповідника, цьогоріч у Полтаві планують організувати виставку, де покажуть усі знахідки.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: