У Хмельницькому цього року простерилізували 800 безпритульних тварин

У Хмельницькому цього року простерилізували 800 безпритульних тварин

У Хмельницькому цього року простерилізували 800 безпритульних тварин
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому комунальному притулку-стерилізаторі наразі перебуває 170 тварин. Протягом 2023 року тут простерилізували більше 800 безпритульних собак та котів. Щодня таку операцію проводять чотирьом-п'ятьом тваринам.

Про це Суспільному розповів начальник центру поводження з тваринами Олександр Ченаш.

За його словами, протягом цього року вдалося стерилізувати більше 800 безпритульних тварин, з них 300 кицьок.

"Небайдужі хмельничани телефонують до нас, щоб ми забрали на стерилізацію з вулиці безпритульну тварину. Ми її привозимо на операцію до міської ветеринарної лікарні. Щодня по чотири-п'ять тварин",— пояснює Олександр Ченаш.

У ветлікарні тварину стерилізують і одразу прививають проти сказу. Потім на вухо собаці чіпляємо кліпсу — це позначка, що вона стерилізована і не буде розмножуватись, говорить чоловік.

"Прооперованих тварин привозимо до притулку-стерилізатора, який знаходиться в мікрорайоні Дубове. Тут за собаками доглядаємо та годуємо їх близько двох тижнів після операції. Потім відвозимо на те місце, де виловили, або залишаємо у притулку",—зазначив Олександр.

На послуги із стерилізації безпритульних тварин з міського бюджету цього року виділили більше 760 тисяч гривень, розповідає заступник міського голови Василь Новачок.

"Щороку ми виділяємо кошти, потрібні для стерилізації приблизно однієї тисячі тварин протягом року",— додав посадовець.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок