У Чернівцях планують закупити чотири вживані тролейбуси

У Чернівцях планують закупити чотири вживані тролейбуси

У Чернівцях планують закупити чотири вживані тролейбуси
Фото ілюстративне, тролейбус Solaris T 12. Джерело: wikipedia.org

У Чернівцях планують закупити чотири вживані тролейбуси Solaris. Ними планують замінити тролейбуси 14Tr, які курсують на маршруті №5.

Про це у коментарі Суспільному сказав начальник тролейбусного управління Петро Лисак.

Згідно з тендером, тролейбуси планують закупити за майже 117 тисяч євро. Це низькопідлогові моделі Solaris Trollino 12 AC. За словами Лисака, два тролейбуси закуповують частково з фінансування, яке отримують з бюджету, ще два — за гроші, яке заробило підприємство. За умовами тендеру, тролейбуси мають поставити до 31 травня 2024 року.

За словами Лисака, до тролейбусного управління надійшла комерційна пропозиція щодо цих тролейбусів з Чехії, оскільки там їх замінюватимуть на нові. Раніше ця ж чеська компанія вже надавала Чернівцям два тролейбуси безплатно.

"Врахували досвід Вінниці, вони задоволені такими тролейбусами. Також у порівнянні з новими тролейбусами, в них у десятки разів нижча ціна, й вони зможуть якісно забезпечити перевезення", — каже Лисак.

За словами Лисака, закупівля потрібна, бо тролейбусний парк на 60% зношений, й передбачена за програмою розвитку екотранспорту в Чернівцях.

Закупівля нових 50 тролейбусів за кредитні гроші від Європейського інвестиційного банку триває на міжнародній платформі. Водночас перші тролейбуси зможуть отримати не швидше, ніж за рік, тому щоб забезпечити якісні перевезення в місті прийняли рішення купляти ці вживані.

"Ці тролейбуси 15-річні, але у гарному стані. Поки цієї заміни буде достатньо, наступного року отримаємо 50 нових і це буде повноцінна заміна", — каже Лисак.

Раніше Суспільне Чернівці розповідало, чому депутати не підтримали рішення про закупівлю 50 тролейбусів з першої спроби та якими могли бути наслідки такого голосування:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок