Кондиціонери в палатах та ординаторських: яка ситуація в двох лікарнях Житомира

Кондиціонери в палатах та ординаторських: яка ситуація в двох лікарнях Житомира

Кондиціонери в палатах та ординаторських: яка ситуація в двох лікарнях Житомира
Кондиціонери в палатах та ординаторських: яка ситуація в двох лікарнях Житомира. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Палати та відділення Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського забезпечені системами кондиціонування більш як на половину — це 131 палата. В першій міській лікарні встановлені 43 кондиціонери.

Про це повідомили керівники цих лікарень кореспондентам Суспільного, які побували в медзакладах та поцікавилися наявністю кондиціонерів.

КП "Лікарня №1" Житомира

Станом на зараз у першій міській лікарні працює 43 кондиціонери, сказав директор цієї лікарні Володимир Мордюк. І таких палат із кондиціонерами від 2024 року в медзакладі має з’явитися більше, каже він. Оскільки Міністерство охорони здоров’я визначило це однією з умов укладання контрактів з НСЗУ.

"Міністерством охорони здоров’я анонсовано, що упродовж цього року ми маємо встановити певну кількість обладнання, систем кондиціонування по палатам перебування хворих та в ординаторських. Ми не можемо говорити про покриття всієї лікарні, тому що наразі лікарня має 485 ліжок. І ми розуміємо чудово, що енергетична складова даного проекту буде трішки нереальна — електромережі не потягнуть. Наразі встановлено 43 кондиціонери. В минулому місяці встановили сім кондиціонерів. Ця робота надалі буде продовжуватись, і до кінця цього року ми вийдемо на певний показник", — розповів Володимир Мордюк.

Директор першої лікарні Володимир Мордюк каже, що до кінця року в медзакладі продовжать встановлювати кондиціонери
Директор першої лікарні Володимир Мордюк каже, що до кінця року в медзакладі продовжать встановлювати кондиціонери. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Зі слів директора першої міської лікарні, кондиціонери встановлюють за гроші лікарні. Орієнтовна вартість встановлення одного кондиціонера середньої потужності складає близько 18 – 20 тисяч гривень.

Одна з будівель першої міської лікарні
Одна з будівель першої міської лікарні. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Відділення екстреної медичної допомоги
Відділення екстреної медичної допомоги. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

В одній із палат, де встановлений кондиціонер, кореспонденти Суспільного поспілкувалися із пацієнтом Євгеном. Одна нога Євгена — у гіпсі, інша перев’язана. Тому, каже чоловік, більшість часу перебуває на лікарняному ліжку, і без кондиціонеру було б некомфортно. А там пацієнти самі регулюють температуру повітря в палаті, маючи пульт до кондиціонеру.

Палата із кондиціонером в обласній лікарні, де перебуває пацієнт Євген
Палата із кондиціонером в обласній лікарні, де перебуває пацієнт Євген. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Житомирська обласна клінічна лікарні імені Гербачевського

В Житомирській обласній лікарні імені Гербачевського палати та відділення забезпечені системами кондиціонування більш як на половину — це 131 палата, розповідає генеральний директор цієї лікарні Богдан Леськів. Крім того, вісім відділень лікарні мають централізоване кондиціонування всіх палат і приміщень, фільтрацію знезараження повітря.

Одна із будівель Житомирської обласної клінічної лікарні імені Гербачевського
Одна із будівель Житомирської обласної клінічної лікарні імені Гербачевського. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Старша медсестра неврологічного відділення Анна Земцова каже, за відсутності таких систем кондиціонування було б нелегко. Особливо у відділеннях з лежачими хворими.

"Вони — лежачі, ми їх обслуговуємо. Це випорожнення, можуть бути якісь гнійні запалення, які теж мають свій специфічний запах. Витяжку вмикаємо, і вона весь запах забирає", — каже Анна Земцова.

Старша медсестра неврологічного відділення Анна Земцова
Старша медсестра неврологічного відділення Анна Земцова. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Старша медсестра терапевтичного відділення обласної лікарні Ірина Мамчуровська розповіла, що кожна палата, маніпуляційна, ординаторська, кабінети, службове приміщення — усі обладнані кондиціонерами.

Старша медсестра терапевтичного відділення обласної лікарні Ірина Мамчуровська
Старша медсестра терапевтичного відділення обласної лікарні Ірина Мамчуровська. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

За словами генерального директора обласної лікарні Богдана Леськіва, кондиціонери сприяють якості лікування. Тому вони є у 80 – 90 відсотках ординаторських.

У зв’язку з майбутнім капітальним ремонтом, в обласній лікарні нові кондиціонери не закуповують — їх планують встановити під час ремонту в лютому 2024 року, розповідає Богдан Леськів.

Одна з палат обласної лікарні із кондиціонером
Одна з палат обласної лікарні із кондиціонером. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

"Кожна палата буде облаштована відповідним чином до європейських стандартів. У тому числі і кондиціонуванням, вентиляцією, фільтрацією повітря для комфортного перебування пацієнта і, найголовніше, санітарно-гігієнічного режиму", — каже генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів.

Генеральний директор обласної клінічної лікарні Богдан Леськів
Генеральний директор обласної клінічної лікарні Богдан Леськів. Житомир, 19 вересня 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Що відомо про вимогу Міністерства охорони здоров'я України мати в палатах лікарень кондиціонери

Лікарні спроможної мережі, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок