Палати та відділення Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського забезпечені системами кондиціонування більш як на половину — це 131 палата. В першій міській лікарні встановлені 43 кондиціонери.
Про це повідомили керівники цих лікарень кореспондентам Суспільного, які побували в медзакладах та поцікавилися наявністю кондиціонерів.
КП "Лікарня №1" Житомира
Станом на зараз у першій міській лікарні працює 43 кондиціонери, сказав директор цієї лікарні Володимир Мордюк. І таких палат із кондиціонерами від 2024 року в медзакладі має з’явитися більше, каже він. Оскільки Міністерство охорони здоров’я визначило це однією з умов укладання контрактів з НСЗУ.
"Міністерством охорони здоров’я анонсовано, що упродовж цього року ми маємо встановити певну кількість обладнання, систем кондиціонування по палатам перебування хворих та в ординаторських. Ми не можемо говорити про покриття всієї лікарні, тому що наразі лікарня має 485 ліжок. І ми розуміємо чудово, що енергетична складова даного проекту буде трішки нереальна — електромережі не потягнуть. Наразі встановлено 43 кондиціонери. В минулому місяці встановили сім кондиціонерів. Ця робота надалі буде продовжуватись, і до кінця цього року ми вийдемо на певний показник", — розповів Володимир Мордюк.

Зі слів директора першої міської лікарні, кондиціонери встановлюють за гроші лікарні. Орієнтовна вартість встановлення одного кондиціонера середньої потужності складає близько 18 – 20 тисяч гривень.


В одній із палат, де встановлений кондиціонер, кореспонденти Суспільного поспілкувалися із пацієнтом Євгеном. Одна нога Євгена — у гіпсі, інша перев’язана. Тому, каже чоловік, більшість часу перебуває на лікарняному ліжку, і без кондиціонеру було б некомфортно. А там пацієнти самі регулюють температуру повітря в палаті, маючи пульт до кондиціонеру.

Житомирська обласна клінічна лікарні імені Гербачевського
В Житомирській обласній лікарні імені Гербачевського палати та відділення забезпечені системами кондиціонування більш як на половину — це 131 палата, розповідає генеральний директор цієї лікарні Богдан Леськів. Крім того, вісім відділень лікарні мають централізоване кондиціонування всіх палат і приміщень, фільтрацію знезараження повітря.

Старша медсестра неврологічного відділення Анна Земцова каже, за відсутності таких систем кондиціонування було б нелегко. Особливо у відділеннях з лежачими хворими.
"Вони — лежачі, ми їх обслуговуємо. Це випорожнення, можуть бути якісь гнійні запалення, які теж мають свій специфічний запах. Витяжку вмикаємо, і вона весь запах забирає", — каже Анна Земцова.

Старша медсестра терапевтичного відділення обласної лікарні Ірина Мамчуровська розповіла, що кожна палата, маніпуляційна, ординаторська, кабінети, службове приміщення — усі обладнані кондиціонерами.

За словами генерального директора обласної лікарні Богдана Леськіва, кондиціонери сприяють якості лікування. Тому вони є у 80 – 90 відсотках ординаторських.
У зв’язку з майбутнім капітальним ремонтом, в обласній лікарні нові кондиціонери не закуповують — їх планують встановити під час ремонту в лютому 2024 року, розповідає Богдан Леськів.

"Кожна палата буде облаштована відповідним чином до європейських стандартів. У тому числі і кондиціонуванням, вентиляцією, фільтрацією повітря для комфортного перебування пацієнта і, найголовніше, санітарно-гігієнічного режиму", — каже генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів.

Що відомо про вимогу Міністерства охорони здоров'я України мати в палатах лікарень кондиціонери
Лікарні спроможної мережі, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube