Лікарні без кондиціонерів у палатах втратять можливість укладати угоди з НСЗУ — МОЗ

Лікарні без кондиціонерів у палатах втратять можливість укладати угоди з НСЗУ — МОЗ

Відділення інтенсивної терапії нової обласної лікарні Маріуполя в Києві, 2022 р.
Відділення інтенсивної терапії нової обласної лікарні Маріуполя в Києві, 13 грудня 2022 р., фото: AP Photo

Лікарні спроможної мережіЦе мережа надавачів медичних послуг, що забезпечує медичне обслуговування у межах відповідного госпітального округу, зокрема під час надзвичайних ситуацій, надзвичайного чи воєнного стану , що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Зазначається, що у медичних закладах нормативно встановлені особливі вимоги до мікроклімату приміщень. Це стосується багатьох показників: рівня вологості, температури повітря, кондиціонування тощо. Від цього залежить як стан здоров’я самого пацієнта, так і самопочуття медичних працівників.

У МОЗ наголосили, що тогорічний опалювальний сезон в умовах повномасштабної війни та регулярних "блекаутів" показав наскільки важливо, щоб кожна лікарня була оснащена автономними джерелами безперебійного електроживлення.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі вистояти попри численні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України.

"Сучасна якісна медицина — це не лише про актуальні стандарти лікування, високотехнологічне медичне обладнання, медиків-професіоналів, але і про комфортне перебування в медичних закладах як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог. Що стосується генераторів, то включення їх наявності до вимог контрактів з НСЗУ сприяло тому, аби кожна лікарня завчасно подбала про те, щоб забезпечити себе автономними джерелами електропостачання. Наразі, у рамках підготовки до зими, українські медичні заклади мають 4 095 генераторів", — зазначив Віктор Ляшко.

За словами міністра охорони здоров’я, медичні заклади, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а вже розпочинати підготовку до комфортного перебування пацієнтів у літній сезон.

Міністерство охорони здоров’я докладно проаналізувало ситуацію із забезпеченням кондиціонерами медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі. Результати свідчать, що наразі із понад 54 000 палат кондиціонери мають лише 6 897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12% палат в лікарнях спроможної мережі.

Найбільше палат з кондиціонерами є у медзакладах Києва — 30% та у медзакладах  Дніпропетровщини — 23% від загальної кількості палатного фонду.  Схожа ситуація і з ординаторськими: найбільший відсоток оснащення кондиціонерами в місті Києві та на Херсонщині — по 64%. Найменш забезпечені кондиціонерами лікарні Волинської області, де кондиціонери є лише у 2% палат. Всього на 5% забезпечені кондиціонерами лікарняні палати у медзакладах Вінниччини, Львівщини та Чернігівщини.

За словами міністра охорони здоров’я, пацієнти під час лікування у медзакладі мають перебувати в комфортних умовах. Так само як і медики повинні мати гідні умови праці. Тому наразі перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання: до кінця року "покрити" кондиціонерами палати та ординаторські у своєму медзакладі.

На початок