Понад 120 сонячних панелей, встановлених у липні 2023 року на даху терапевтичного корпусу житомирської лікарні №1, забезпечують безперебійне енергопостачання закладу. За місяць роботи сонячних батарей заощадили понад 80 тисяч гривень.
Про це Суспільному розповів заступник директора з технічних питань Василь Базленко.
За його словами, сонячні панелі вартістю понад 960 тисяч гривень закупили для лікарні чеські партнери. Понад 240 тисяч гривень витратили на проєктні і монтажні роботи. Чоловік каже, що за місяць роботи сонячних батарей лікарня вже заощадила понад 80 тисяч гривень.
"Нам поставили 120 панелей суміжною потужністю 48 кіловат, інвертор поставили потужністю на 36 кіловат. Для цього корпусу цього достатньо. У нас є таблиця, панель приборів. Моніторинг ми проводимо кожен день, дивимося, скільки кожного дня беремо електроенергії. На даний час 19,6 кіловат. Це означає, що на 19 кіловат ми беремо менше електроенергії від постачальника РЕС. Ціна з першого серпня для бюджетних організацій становить сім гривень, 15 копійок. Якщо перерахувати, то за місяць роботи на сонячних панелях ми вже взяли 10 055 кіловат. А якщо перерахувати у кошти, то ми вже заощадили за місяць 82 000 гривень", — розповів Василь Базленко.
Пацієнт неврологічного відділення Сергій Мельник каже, що нервувати буде менше, адже не буде перебоїв у роботі медичного обладнання, кондиціонера та холодильника.
"Бажано, аби сонячні панелі, які розташовані на цій будівлі, були скрізь, — каже Сергій Мельник. — Це дуже добре, особливо тут, де неврологія. Людина тут буде хвилюватися, якщо світло вимкнеться. Навіщо це потрібно? А автономка — це шикарно. Холодильник, кондиціонер працююють автономно".
Медичний директор лікарні Денис Матяш каже, що сонячні панелі забезпечують електроенергією обладнання, що використовується для лікування та екстреної діагностики пацієнтів.
"Це стосується відділення екстреної медичної допомоги, суміжного з ним відділення променевої діагностики, що містить цифровий рентгенапарат, комп'ютерний томограф, УЗД-апарати, різноманітні ендоскопічні апарати, ЕКГ — вони найбільше використовують енергії", — каже Денис Матяш.
Лікарка відділення комп'ютерної томографії Наталія Гнатишина розповіла, що перебійне енергопостачання дозволяє працювати 24 години на добу.
"У день у нас буває 20-25, іноді 30 обстежень, — розповідає Наталія Гнатишина. — Ми працюємо і робимо потрібні обстеження, як нескладні, так і ангіографічні дослідження. Наприклад, ангіографія судин головного мозку для проведення тромбекстракції — це найсучасніший метод лікування ішемічних інсультів. Це цілий агрегат. Потрібно 10 хвилин, аби його запустити, і 10 хвилин, аби зупинити. І коли йде перебій електроенергії, ця система може аварійно вимикатися, а це скорочує термін життя цієї апаратури".
"Ось ангіограф. У нас запланована операція пацієнту, у якого був гострий інфаркт. У хворого залишився критичний стеноз, який потребує стентування. І ми взялися пацієнта достентувати. З сонячними панелями ми почуваємо себе більш впевнено, тому що, окрім панелей, є ще акумулятори, які дають змогу виконувати операції за відсутності світла", — каже серцево-судинний хірург житомирської лікарні №1 Максим Розум.
Василь Базленко каже, що підрахували, що сонячні панелі вартістю у понад один мільйон 200 тисяч гривень окупляться за півтора року.
Що відомо
Раніше Суспільне повідомляло, що у 2023 році в Житомирі планують побудувати сонячні електростанції на території першої та другої міських лікарень.
Восьмого липня 2023 року Суспільне Житомир розповіло, що у першій житомирській лікарні запрацювала сонячна електростанція, а 10 липня у лікарні показали, як працює сонячна електростанція.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: