Байден може погодити передачу Україні ракет ATACMS цієї осені — WSJ

Байден може погодити передачу Україні ракет ATACMS цієї осені — WSJ

Байден може погодити передачу Україні ракет ATACMS цієї осені — WSJ
Керована ракета великої дальності ATACMS, фото: Lockheed Martin

Адміністрація президента США Джо Байдена цієї осені може ухвалити рішення щодо надання Україні далекобійних ракет ATACMS.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на американських посадовців.

За їхніми словами, що в адміністрації Байдена знову розглядають можливість постачання восени цього року армійської тактичної ракетної системи (ATACMS) для посилення контрнаступу Сил оборони.

WSJ зазначає, що на тлі побоювань Пентагону, що США можуть витратити свої запаси ракет, Вашингтон може передати обмежену кількість ATACMS.

Газета зазначає, що раніше США домоглися гарантій того, що Україна не буде використовувати надану зброю для нападу на територію Росії, і очікується, що надання ATACMS залежатиме від аналогічної обіцянки.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявляли, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.

Водночас президент України Володимир Зеленський після цього заявляв, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.

21 червня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд США надати Україні далекобійні ракети ATACMS.

На початок