Кравчук попросив змінити постанову про місцеві вибори на вимогу ОРДЛО і Росії

Кравчук попросив змінити постанову про місцеві вибори на вимогу ОРДЛО і Росії

Ексклюзивно
Кравчук попросив змінити постанову про місцеві вибори на вимогу ОРДЛО і Росії
Перший президент України Леонід Кравчук Фото: УНІАН

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук просить Верховну раду змінити постанову про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році. Цю інформацію Суспільному підтвердив сам Кравчук та голова парламенту Дмитро Разумков.

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков у коментарі Суспільному заявив, що у парламент надходило прохання від Кравчука щодо “скасування постанови про місцеві вибори”.

Сам Кравчук у коментарі Суспільному пояснив, що мова йде не про скасування постанови, а про внесення змін у її текст.

“Не скасувати постанову, а привести її у відповідність з рішеннями Тристоронньої мінської групи, які схвалені ООН. Ідеться про вилучення одного, четвертого пункту або приведення його у відповідність із законом про вибори”, – заявив Кравчук.

Він наголошує, що бойовики ОРДЛО та Росія вимагають “привести постанову у відповідність до закону про вибори та мінських угод” або ж вони заблокують мінський процес.

Кравчук повідомив, що бойовикам ОРДЛО та Росії не подобається 4 пункт постанови, в якому вказано, що вибори в АР Крим та ОРДЛО будуть призначені у встановлені окремими законами порядку та строки, за умов: припинення тимчасової окупації та збройної агресії Росії проти України, а саме: виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Росією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України; відновлення повного контролю України за державним кордоном України; роззброєння всіх незаконних збройних формувань та найманців, які діють на тимчасово окупованих територіях України; відновлення конституційного ладу та правопорядку на тимчасово окупованих територіях України; забезпечення безпеки громадян України, які проживають на відповідних територіях АР Крим, Донецької і Луганської областей та Севастополя, після повноцінного завершення на відповідних територіях процедур з роззброєння, демілітаризації та реінтеграції відповідно до стандартів ООН та ОБСЄ.

“Проаналізувавши постанову і закон, я звернувся до Верховної ради з проханням привести у відповідність і рухатися вперед, інакше все зупиниться”, – каже Кравчук.

Він зауважив, що, швидше за все, на позачерговому засіданні парламенту 25 серпня питання внесення змін до постанови про місцеві вибори не буде вирішуватися.

Що відомо

  • Раніше Кравчук заявив Суспільному, що зустріч радників глав держав Нормандської четвірки 28 серпня може опинитися під загрозою через позицію Росії на переговорах Тристоронньої контактної групи. Вони мають визначити порядок денний Нормандського формату в Берліні. Але перед цим Кремль вимагає від української сторони узгодити місцеві вибори на окупованому Донбасі.
  • 15 липня Верховна рада ухвалила проєкт постанови про призначення на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва.
  • Згідно з постановою, вибори депутатів Верховної ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях АР Крим, міста Севастополя, в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються.
  • Остання зустріч лідерів країн Нормандської четвірки відбулася 9 грудня 2019 року у Парижі за участю президентів України, Франції та Росії Володимира Зеленського, Емманюеля Макрона і Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель. Сторони домовились про реалізацію всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року, рекомендували включили "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство. Окрім того, учасники задекларували зацікавленість у досягненні домовленостей щодо всіх правових аспектів питання особливого статусу ОРДЛО.
На початок