Кравчук: Росія ставить умови щодо зустрічі у Нормандському форматі

Кравчук: Росія ставить умови щодо зустрічі у Нормандському форматі

Ексклюзивно
Кравчук: Росія ставить умови щодо зустрічі у Нормандському форматі
УНІАН

Зустріч радників глав держав Нормандської четвірки 28 серпня може опинитися під загрозою через позицію Росії на переговорах Тристоронньої контактної групи. Вони мають визначити порядок денний Нормандського формату в Берліні. Але перед цим Кремль вимагає від української сторони узгодити місцеві вибори на окупованому Донбасі.

"Вчора Росія і представники ОРДЛО, спираючись на документи, показували, що постанова Верховної ради про вибори не враховує рішення Тристоронньої контактної групи. І було сказано, поки це питання не буде вирішено, всі інші будуть заблоковані. А якщо будуть заблоковані, то відразу стає проблемою зустріч в Берліні. Росія знову повторить те, що вона повторює: немає руху вперед - немає чого зустрічатися", - розповів у коментарі Суспільному голова ТКГ Леонід Кравчук.

Зокрема, під час онлайн-зустрічі ТКГ 20 серпня російська сторона вимагала змінити постанову Верховної ради про місцеві вибори 2020 року, щоб вибори проводилися також на території ОРДЛО. У документі зазначено, що "вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються і не проводяться".

Як повідомив Кравчук, зустріч радників глав держав-членів Нормандської четвірки (Німеччина, Україна, Франція, Росія) запланована на 28 серпня у Парижі.

"Їхнє завдання - відпрацювати порядок денний, відпрацювати нюанси зустрічі, визначити моменти, які будуть обговорюватися, і після цього буде призначена дата зустрічі в Берліні", - розповів голова ТКГ.

За словами Кравчука, наразі Україна шукає можливість знайти розв'язання проблеми. Однак він наголосив, що питання виборів на окупованій частині Донбасу вирішує винятково Верховна Рада.

Що відомо

  • Остання зустріч лідерів країн Нормандської четвірки відбулася 9 грудня 2019 року у Парижі за участю президентів України, Франції та Росії Володимира Зеленського, Емманюеля Макрона і Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель. Сторони домовились про реалізацію всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року, рекомендували включили "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство. Окрім того, учасники задекларували зацікавленість у досягненні домовленостей щодо всіх правових аспектів питання особливого статусу ОРДЛО.

На початок