Взаємодія Москви з КНДР свідчить про відчай Росії — посол США в ООН

Взаємодія Москви з КНДР свідчить про відчай Росії — посол США в ООН

ЗМІ
Взаємодія Москви з КНДР свідчить про відчай Росії — посол США в ООН
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін під час зустрічі на космодромі "Східний", 13 вересня 2023 рік, фото: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Взаємодія Москви з Північною Кореєю "показує, наскільки зневіреною є Росія", заявила посол Сполучених Штатів в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

ЇЇ слова цитує CNN.

12 вересня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин в'їхав у Росію на своєму поїзді та прибув на станцію Хасан на кордоні КНДР та РФ.

13 вересня президент Росії Володимир Путін та Кім Чен Ин провели свою зустріч на космодромі "Східний" (Амурська область РФ). Президент КНДР зокрема висловив впевненість у тому, що Росія переможе у "священній боротьбі".

Як пише CNN, Путін під час зустрічі також сигналізував про готовність допомогти Північній Кореї у розвитку її космічної і супутникової програм. На запитання журналіста, чи допоможе Росія КНДР запускати власні супутники і ракети, президент РФ відповів: "Саме тому ми приїхали сюди".

Раніше офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона "заплатить ціну", якщо під час перемовин укладе з Росією угоду про постачання зброї.

Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв’язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".

На початок