Авіакатастрофа на Житомирщині: допитали понад 75 свідків, розшифрували чорні скриньки

Авіакатастрофа на Житомирщині: допитали понад 75 свідків, розшифрували чорні скриньки

В ході розслідування авіакатастрофи на Житомирщині опитали свідків, проводять експертизи
В ході розслідування авіакатастрофи на Житомирщині зібрали свідчення понад 75 людей, проводять десятки експертиз. Житомирщина, 25 серпня 2023 року. Фото Суспільне Житомир

В ході досудового розслідування авіакатастрофи двох літаків, які зіткнулися 25 серпня у небі над Житомирською областю, допитали понад 75 свідків, призначили більше 10 судових експертиз, розшифрували чорні скриньки.

Про це у коментарі Суспільному повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Зокрема, у коментарі йдеться, що серед допитаних в якості свідків людей є військовослужбовці, відповідальні за управління польотами, та місцеві жителі, які були можливими очевидцями зіткнення літаків.

Також в рамках кримінального провадження наразі призначили понад 10 судових експертиз, серед яких:

  • судово-медична експертиза тіл пілотів;
  • комплексна інженерно-транспортна та військова;
  • товарознавча;
  • відеозвукозапису;
  • комп’ютерно-технічна;
  • вибухових речовин та продуктів вибуху;
  • нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів;
  • психологічна тощо.

Крім того Суспільному повідомили, що у ході проведених слідчих дій спеціалісти оглянули та дешифрували бортові самописці (чорні скриньки) обох літаків. І наразі також призначено судову комп’ютерно-технічну експертизу бортових самописців.

"Органом досудового розслідування забезпечується виконання клопотань експертів про надання окремих матеріалів для їх урахування при проведенні експертиз. Досудове розслідування триває, вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення", — зазначили в коментарі в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, 25 серпня 2023 року на Житомирщині під час польоту у небі зіштовхнулися два навчально-бойові літаки моделі Л-39. В результаті трагедії загинули три пілоти Повітряних Сил ЗСУ. Під час досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, окрім іншого, першочергово провели огляд місця події, а саме місць падіння літаків та виявлення тіл пілотів, проведено огляд та вилучення уламків літаків, документацію щодо організації та проведення польотів.

Раніше Суспільне повідомляло, що вдень 25 серпня на Житомирщині зіткнулися навчальні літаки Л-39, троє пілотів загинули. Серед них був військовий пілот винищувача МіГ-29 із позивним "Джус", який від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів.

26 серпня на своїй сторінці у мережі Facebook Бригада тактичної авіації міста Васильків повідомила імена трьох пілотів, які загинули в авіакатастрофі під Житомиром.

Загиблі пілоти: В'ячеслав Мінка, Сергій Проказін, Андрій Пільщиков
Загиблі пілоти: В'ячеслав Мінка, Сергій Проказін, Андрій Пільщиков. Колаж Суспільного Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок