"Врятуй життя захисника". У Кропивницькому здають кров для прифронтових районів

"Врятуй життя захисника". У Кропивницькому здають кров для прифронтових районів

"Врятуй життя захисника". У Кропивницькому здають кров для прифронтових районів
Обласна станція переливання крові в Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому здають кров для відправки у прифронтові райони. Потребують усіх груп. Донорську акцію "Врятуй життя захисника" організували до Дня міста. Протягом тижня жителів запрошують активніше здавати кров. Люди приходять поодинці й колективами.

Акцію "Врятуй захисника" організували до Дня міста, який відзначатимуть у суботу, 16 вересня. Розпочали її три дні тому. За цей час долучилися майже 200 людей. Кожен здає 450 мілілітрів крові, говорить заступниця начальниці управління охорони здоров’я Лариса Кудрик.

"Раніше у нас були масштабні концерти, гуляння, приїжджали артисти, ми пекли пироги. Зараз не ті часи. Нині дуже актуальна потреба в донорстві, тому вирішили організувати акцію "Врятуй життя захисника". Ми розподілили по заявках колективів, що сьогодні (13 вересня) кров здають медики. В реєстратурі зареєструвалися більше 70 людей".

Зі слів керівниці обласної станції переливання крові Тамари Русначенко, існує потреба у крові усіх груп.

"Особливо наразі є потреба у першій резус-негативній групі крові для надання допомоги пораненим захисникам Збройних сил України. Також ми готуємо кров для відправки у прифронтові райони".

Напередодні донори мають дотримуватись дієти. Не можна їсти масла, олії, яєць, шоколаду, говорить завідувач відділу станції переливання крові Роман Соболь. Перед здачею у людей перевіряють рівень гемоглобіну, резус-фактор та групу крові. Потім – огляд у лікаря.

"Усю кров, що люди здають безкоштовно, перевіряють на віруси гемотрансмісивних захворювань – це гепатит В,С, ВІЛ та сифіліс. Протипоказами є активні хронічні захворювання та різні травми".

Наталія Мельниченко працює в музеї. З її слів, кров здавала вперше. Прийшла разом з колегами.

"Ми дізналися, що потрібно здати кров для наших військових. Звичайно, якщо ми не воюємо на фронті, то маємо хоча б тут підтримувати наших бійців такою акцією".

Андрій Шевченко здає кров втретє за цей рік. Вважає, це важливо робити не тільки під час війни.

"Для донорів це ні на що не впливає, а комусь може врятувати життя. Я сам був у таких ситуаціях, коли потрібно було здавати кров близькій людині".

Процедура триває 15 хвилин. Здати кров можна з 8:00 ранку до 12:00 години дня. Акція закінчиться у п’ятницю.

На початок