У Лондоні затримали колишнього військового, підозрюваного в тероризмі, який втік із в’язниці

У Лондоні затримали колишнього військового, підозрюваного в тероризмі, який втік із в’язниці

Офіцери британської поліції стоять на варті в лондонському Уайтхоллі, фото: AP
Офіцери британської поліції стоять на варті в лондонському Уайтхоллі, фото: AP

Британська поліція після триденних пошуків арештувала колишнього військовослужбовця, обвинуваченого в тероризмі, який втік із в’язниці у середу вранці. Після масштабного розшуку та допомоги громадськості британця вдалося затримати у суботу.

Про це пише Reuters.

21-річний Деніел Абед Халіф втік із лондонської в’язниці Уондсворт у середу вранці. Йому вдалося втекти із тюремної кухні, де він працював, і зачепитися до днища вантажівки для доставлення їжі.

"Офіцери затримали його трохи раніше 11:00 ранку ... в районі Чізвік на заході Лондона і зараз він перебуває під вартою", — йдеться в заяві поліції.

Керівник відділу боротьби з тероризмом командувач Домінік Мерфі розповів, що Халіфа зловив офіцер у цивільному.

"Його заарештував поліцейський у цивільному… коли він їхав на байку", — сказав Мерфі журналістам.

Прем'єр-міністр Ріші Сунак, виступаючи перед журналістами на зустрічі G20 у Нью-Делі, подякував поліції та громадськості за допомогу у пошуку Халіфа.

Халіф, який був звільнений з британської армії в травні, перебував у в'язниці за злочини, пов'язані з тероризмом і Законом про державну таємницю. Його звинувачують у зборі інформації для підготовки терористичного акту, коли він базувався в казармах у центральній Англії у 2021 році. За даними ВВС, він збирав розвіддані для Ірану.

Опозиційні депутати вимагали відповіді на те, як Халіфу вдалося втекти й чому його не тримають у в'язниці суворого режиму. Є також питання щодо штатного розкладу в'язниці та процедур безпеки.

Пошуки Халіфа спричинили посилені перевірки безпеки в портах і аеропортах Великої Британії, що призвело до затримок для пасажирів.

Хто такий Деніел Халіф

21-річний підозрюваний Деніел Халіф 6 вересня втік з в'язниці. Він працював на кухні й був одягнений у форму кухаря, і, як вважають, тримався за ремені на вантажівці, щоб втекти. Халіф — колишній військовослужбовець Королівських військ зв'язку, перебував під вартою у в'язниці Вандсворт на півдні Лондона в очікуванні суду за звинуваченням у порушенні закону про державну таємницю шляхом збору інформації, "корисної для противника". Зокрема його звинувачують у вилученні або спробі вилучення інформації, яка, ймовірно, буде корисною для особи, яка готувала терористичний акт, коли Халіф базувався в казармах у центральній Англії у 2021 році. Первинні звинувачення у двох злочинах були висунуті 27 січня після розслідування, проведеного контртерористичним командуванням поліції Лондона. Він був військовослужбовцем британської армії, але в травні його звільнили у запас у результаті попереднього ув'язнення за цими звинуваченнями.

На початок