У громаді на Житомирщині демонтували пам'ятники із радянською символікою

У громаді на Житомирщині демонтували пам'ятники із радянською символікою

Пам'ятник демонтували невідомі наприкінці серпня
У селі Веселівка Ушомирської громади знесли обеліск із радянською символікою та написами російською мовою. Ушомирська громада, серпень 2023 року. Фото із Telegram-каналу "Деколонізація. Україна".

У двох селах на території Ушомирської громади Коростенського району — Веселівці та Іванівці невідомі знесли пам'ятники із зображеннями радянської символіки.

Інформацію про це оприлюднив Telegram-канал "Деколонізація. Україна".

У дописах сказано, що у селі Веселівка демонтували черговий радянський монумент, а в селі Іванівка знесли пам'ятник із зображенням серпа і молота.

У громаді на Житомирщині демонтували пам'ятники із радянською символікою
У селі Іванівка Ушомирської громади демонтували обеліск із зображенням серпа і молота. Ушомирська громада, червень 2023 року. Фото із Telegram-каналу "Деколонізація. Україна".

У коментарі Суспільному староста Веселівського старостинського округу Тетяна Киселевич підтвердила, що обидва пам'ятники дійсно знесли. І в обох селах це зробили невідомі без погодження із місцевими органами влади.

"Хтось самовільно повалив ці пам'ятники. Ми не знаємо, хто це зробив. Це були просто обеліски, без поховань, на честь загиблих воїнів. На них була радянська символіка — серп і молот, і російською мовою напис: "На честь погибших советских солдат в годы Великой очечественной войны",— розповіла Тетяна Киселевич.

З її слів, пам'ятник у Веселівці знесли наприкінці серпня, а в Іванівці — два місяці тому. Обидва обеліски стояли у центрі населених пунктів, і були встановлені у середині 80-тих років минулого століття.

На місці повалення монументів працювала поліція; розслідування триває.

Раніше Суспільне розповідало, що у Ущомирській громаді демонтували стелу із радянською символікою — пам'ятник комсомолу, а перед тим — у селищі Мар'янівка Довбиської громади на місцевому Меморіалі Слави радянську зірку із зображенням Кремля замінили на тризуб. Також на Меморіалі Слави у Радомишльській громаді на стелі, де раніше був знак радянського ордену "Перемога", встановили гранітний тризуб.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок