В громаді на Житомирщині знесли стелу після того, як невідомі написали на ній слово "Знеси"

В громаді на Житомирщині знесли стелу після того, як невідомі написали на ній слово "Знеси"

Стела в селі Ушомир
Стела в селі Ушомир. Ушомир, Житомирщина. Фото: Facebook "Декомунізація. Україна"

В Ушомирській громаді на Житомирщині знесли стелу, де до цього був значок комсомолу – напередодні невідомі написали на ній слово "Знеси". Інформацію про це опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook проєкт "Декомунізація. Україна".

У дописі зазначено, що в Ушомирі демонтували пам'ятник комсомолу.

В Ушомирі на Житомирщині знесли пам'ятник
Скрин з Facebook "Декомунізація. Україна"

У коментарі Суспільному голова Ушомирської громади Людмила Мала підтвердила, що стелу дійсно прибрали.

"Так, ми знесли цю стелу, бо це не пам'ятник, а саме стела. Колись там був комсомольський значок. Ще в моїй юності, коли ми були комсомольцями, ми там заклали капсулу. Зараз там з'явився напис "Знеси" і ми його знесли. Бо в нас перед тим за день вандали знищили братську могилу, де біля річки у Парку слави поховано 288 людей, яких у 1941 році розстрілювали і які самі копали собі цю братську могилу. Для нас це святиня – ми туди приходили спочатку на дев'яте, а тепер уже на восьме травня – несли туди квіти. Там величезний гарний пам'ятник стояв – його побили і знищили", – розповіла Людмила Мала.

За її словами, подія трапилася близько трьох тижнів тому і наступного дня після цього на стелі в парку з'явився напис "Знеси".

"На місце, де вандали пошкодили пам'ятник ми викликали поліцію і слідчих. А наступного дня уже на іншій стелі в парку з'явився напис "Знеси". Це просто стела, яка стояла у парку – там не було ніякого значка комсомолу. Але оскільки цей напис з'явився, то ми прийняли на виконкомі рішення зняти його – найняли техніку, забрали його, завезли в комунальне і потім будемо у якийсь музей передавати", – сказала Людмила Мала.

Раніше Суспільне повідомляло, що у селищі Мар'янівка Довбиської громади на місцевому Меморіалі Слави радянську зірку із зображенням Кремля замінили на тризуб. Також на Меморіалі Слави у Радомишльській громаді на стелі, де раніше був знак радянського ордену "Перемога", встановили гранітний тризуб.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок