Поїдемо до Зеленського. Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

Поїдемо до Зеленського. Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

Поїдемо до Зеленського. Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

Жителі села Білі Ослави, що на Надвірнянщині, взяли сільську раду "в облогу" - звинувачують чиновників у розкраданні повеневих коштів. Про це Суспільному повідомив учасник протесту, член ГО "Рокита" Юрій Квітчук.

"Дві сім'ї з Білих Ослав отримали компенсацію за збитки від повені у розмірі 300 тисяч. І це справедливо. Але з приводу допомоги іншим людям, є питання. Сільська рада створила комісію зі "своїх" людей. Вони цю допомогу між собою поділили. Родичів понаписували - по 50 тисяч отримали і син, і брат, і сват. Ці два мільйони вони по своїх рідних розкинули, - коментує учасник протесту Юрій Квітчук. - Ми знайшли ці списки, подивилися, що там прізвища їхніх родичів, батьків".

Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів
Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів.

Побачивши список людей на матеріальну допомогу, жителі Білих Ослав збунтувалися, взяли "в облогу" сільську раду, не пускають працівників у приміщення.

"Ми їдемо до Івано-Франківська, писатимемо звернення в обласну прокуратуру, СБУ, голові облдержадміністрації Віталію Федоріву, якщо вийде, то й до Зеленського у Київ поїдемо", - додає Юрій Квітчук.

Натомість, секретарка сільської ради Білих Ослав Оксана Струк вважає, що цей протест - піар перед місцевими виборами: "Як я можу коментувати за списки? Списки складалися на підставі складених актів комісії, яку створили за розпорядженням сільського голови. Склад цієї комісії затвердили на сесії сільради. Її члени - чотири людини - ходили по обійстях, складали акти технічного стану житлових приміщень і на їхній основі створювали списки. Я вважаю, що все справедливо, і не знаю, чого люди підняли це питання. Вони за все піднімають: і за будинок культури, і за дитсадок, і за ліс - просто треба було перед виборами людям пропіаритися".

Голова сільради Микола Щербюк - вже третій термін на посаді. Чиновник вважає, що правоохоронці мають належним чином відреагувати на те, що відбувається в Білих Ославах.

Поїдемо і до Зеленського. Жителі прикарпатського села протестують
Поїдемо і до Зеленського. Жителі прикарпатського села протестують.

"Зараз є десь 50 чоловік у сільській раді, звинувачують у всьому. У нас 24-го червня відбулася сесія, в нас є комісія з подолання наслідків повені", - каже Микола Щербюк.

На запитання від Суспільного: "Чи справедливі списки?", - відповідає: "Є правоохоронні органи, нехай роблять висновки. Списки складала комісія на основі обстеження, робили так, як закон каже".

Микола Щербюк розповідає, що в селі є багатодітна жінка, має семеро дітей. Після паводку в неї були і голова ОДА, і очільник райдержадміністрації. Вони сказали, щоб її будинок віднести до першої категорії (300 тисяч гривень). Проте голова сільради зауважує, що в постанові щодо компенсацій сказано, що до першої категорії належать будинки, які повністю зруйнувала стихія, і в них неможливо жити. В Білих Ославах було таких дві оселі. Їхні власники отримали матеріальну допомогу у розмірі 300 тисяч гривень.

Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів
Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів.

"Я жалію цю сім'ю. Семеро дітей - багацько, але вона не підлягала під першу категорію допомоги. Потім вона (багатодітна мати) сказала, що я їй погрожував, але я цього не робив. Є таких кілька людей, які погрожують нашим. Я не знаю, як бути. Я звертався до голови райдержадміністрації про забезпечення правопорядку, - розповідає про ситуацію Микола Щербюк. - Нам губернатор сказав дати першу категорію тій жінці, але вона під першу не підлягає. Тоді ми домовилися, що має бути висновок експерта, що будинок належить саме до тієї категорії. Нехай переглядають, є прокуратура, є відповідні органи".

Що відомо

На початок