На псевдовиборах у Криму переміг депутат-колаборант з "Єдиної Росії" Нестеренко: що про нього відомо

На псевдовиборах у Криму переміг депутат-колаборант з "Єдиної Росії" Нестеренко: що про нього відомо

На псевдовиборах у Криму переміг депутат-колаборант з "Єдиної Росії" Нестеренко: що про нього відомо
Фото: trkmillet.ru

За результатами псевдовиборів в окупованому Криму представником півострова у Держдумі РФ став депутат-колаборант з "Єдиної Росії" Юрій Нестеренко, який є фігурантом двох кримінальних справ в Україні.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Результати фейкових виборів, які незаконно провели у Криму розмістив ЦВК Росії.

За кандидата від "Єдиної Росії" нібито проголосували 68,7% виборців "Сімферопольському одномандатному виборчому округу №19".

Результати псевдовиборів у Криму
Результати псевдовиборів у Криму. ЦВК Росії

Нестеренко та кримінальні справи

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя раніше оголосила підозру уродженцю Кропивницького, "депутату Сімферопольської міськради" Юрію Нестеренку у колабораційній діяльності та виправданні ворожої агресії проти України. Йому загрожує до 12 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 15 років з конфіскацією майна.

Провадження порушили за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • за частиною 6 статті 111-1 ККУ "Організація та проведення заходів політичного характеру в співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради";
  • за частиною 2 статті 436-2 ККУ "Виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році".

У ході своєї "передвиборчої кампанії" Нестеренко виправдовував та визнав правомірною повномасштабне російське вторгнення в Україну і переконував кримчан у необхідності "боротися проти фашизму". Також у своїх сторінках у соцмережах він розповідає про "героїзм" російських загарбників та "допомогу" жителям тимчасово окупованої частини Херсонської області.

Підозрюваний також є фігурантом бази "Миротворець".

Біографія Нестеренка

Юрій Нестеренко народився 24 березня 1981 року у місті Кропивницький Кіровоградської області України, а з трьох років проживає в Сімферополі.

2002 року він відучився на юриста у Таврійському національному університеті за спеціальністю "Правознавство", а 2009 року здобув кваліфікацію фінансиста у Національному університету Державної податкової служби України.

Після окупації Криму у 2014 році він сприйняв окупаційну владу та почав навчатися у "Російській академії народного господарства та державної служби" за напрямком "державне та муніципальне управління", яку закінчив 2016 року.

Громадянин України працював юристом з 2002 року у компанії "Меблі", а згодом став головою компанії. Після окупації фірма стала банкротом, а Нестеренко оформився як "приватний підприємець".

З 2014 року він був "депутатом" Ялтинської та Сімферопольської окупаційних міських рад. Наразі Нестеренко є "головою постійного комітету з питань соціальної політики Сімферопольської міської ради" та "заступником секретаря Сімферопольського міського відділення партії "Єдина Росія".

Також у чоловіка є кілька"нагород" від окупантів, а саме медалі "За захист Республіки Крим", "За повернення Криму", "За заслуги", "За сприяння".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок