Україна отримає більше установок Gepard для захисту енергетичної інфраструктури — Зеленський

Україна отримає більше установок Gepard для захисту енергетичної інфраструктури — Зеленський

Україна отримає більше установок Gepard для захисту енергетичної інфраструктури — Зеленський
. Зенітна самохідна установка для знищення повітряних цілей Gepard 1А2, фото: AP

Україна отримає від партнерів більше зенітних самохідних установок Gepard для захисту обєктів енергетичної інфраструктури від ймовірних російських обстрілів майбутньої зими.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення 9 вересня.

"Я хочу подякувати партнерам – маємо чергову домовленість, Україна отримає більше "гепардів" для захисту нашої саме енергетичної мережі. Але мобілізуємо всі сили. Щоб збільшити ще й постачання різних систем ППО і сам фізичний захист обʼєктів", — сказав Зеленський.

Також президент зазначив, що доручив по максимуму підготувати сектор ДСНС у зв'язку з ймовірністю завдання росіянами атак по українській інфраструктурі майбутньої зими.

Раніше у ГУР Міноборони України заявляли, що зниження інтенсивності ракетних ударів РФ по Україні у літні місяці, може свідчити про на спробу Росії накопичити ракети для атак на об'єкти української енергетики.

Gepard — зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ та знищення повітряних цілей. Може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину.

Установки Gepard уражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але у 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.

Що відомо про підготовку до опалювального сезону

За даними Міністерства енергетики, станом на 13 серпня в Україні було відремонтовано п'ять атомних блоків потужністю 4,4 ГВт. У ремонті перебували ще чотири блоки потужністю 3,4 ГВт.

Теплоелектроцентралей, які багато де забезпечують людей теплом, відремонтовано 70%, ще 30% зараз у ремонті. Гідроелектростанції. Відремонтовано та в ремонті 32 гідроагрегати, або 68% від потужності. А це потужність на майже 1,8 ГВт.

На початок