Україна повернула додому ще 9 дітей — Лубінець

Україна повернула додому ще 9 дітей — Лубінець

Важливо
Україна повернула додому ще 9 дітей — Лубінець
Україна повернула додому ще 9 дітей, фото: фейсбук обмудсмана Дмитра Лубінця

Україні 8 вересня вдалося повернути додому 9 українських дітей, повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Історії цих дітей — вражають. Я неодноразово наголошував, що кожне повернення, як спецоперація. Адже долі дітей різні, але кожному з них довелося пройти через випробування", — написав Лубінець у Facebook.

Омбудсман зазначив, що до України зокрема повернулись двоє дітей, які довгий час перебували на тимчасово окупованих територіях.

Крім того, вдалося повернути хлопця, якого росіяни звинуватили у підриві моста, місяць тримали у в’язниці та допитували, а потім змусили пройти процедуру фільтрації.

"Звісно, з безпекових міркувань, ми не можемо розголошувати багато деталей повернення, але можемо поділитися емоціями радості", — додав Лубінець.

Раніше, 25 серпня, Україна повернула ще 11 неповнолітніх, яких викрала Росія.

1 вересня уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що наразі є підтвердження про всиновлення 386 українських дітей, яких РФ депортувала на свої території.

Раніше уповноважена РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова заявила, що з початку повномасштабного вторгнення Росія "прийняла" близько 4,8 мільйона жителів України, з них понад 700 тисяч — діти. Уповноважена президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук заявила, що озвучена російською обмудсменкою Марією Львовою-Бєловою цифра у понад 700 тисяч прийнятих РФ українських дітей може бути завищена.

24 травня в Офісі генпрокурора повідомили, що Україна розслідує ймовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій.

На початок