У США засудили до 9 років тюрми російського бізнесмена, наближеного до Кремля

У США засудили до 9 років тюрми російського бізнесмена, наближеного до Кремля

Російський паспорт Владислава Клюшина, фото: Офіс прокурора США
Російський паспорт Владислава Клюшина, фото: Офіс прокурора США

У США засудили до дев’яти років ув’язнення російського бізнесмена Владислава Клюшина за участь у схемі шахрайства на фондовому ринку на суму майже 100 мільйонів доларів. Росіянин користувався секретною інформацією про прибутки, викраденою під час злому американських комп’ютерних мереж США.

Про це повідомляє Associated Press.

Відомо, що раніше Клюшин керував московською інформаційною компанією, яка обслуговувала російський уряд. За словами американської прокуратури, серед клієнтів компанії були адміністрацію президента Росії Володимира Путіна та Міністерство оборони.

Клюшин був засуджений після двотижневого судового розгляду у федеральному суді в Бостоні за звинуваченнями у шахрайстві з електронною поштою та шахрайстві з цінними паперами.

Американська влада стверджує, що Клюшин заволодів понад 33 мільйонами доларів за схемою, яка передбачала злам комп’ютерних систем для викрадення звітності про прибутки сотень компаній, включаючи Microsoft і Tesla, а потім використання цієї інсайдерської інформації для здійснення прибуткових угод.

42-річного Клюшина арештували у 2021 році у Швейцарії. Після відбуття тюремного покарання його, ймовірно, депортують до Росії.

"Він думав, що зможе уникнути своїх злочинів, здійснюючи їх з іноземної бази, прихованої за шарами підроблених доменних імен, віртуальних приватних мереж і комп’ютерних серверів, орендованих під псевдонімами та оплачених криптовалютою. Тепер він майже десять років свого життя проведе у в’язниці США", — сказав виконуючий обов’язки міністра юстиції Массачусетсу Джош Леві.

Захисник росіянина заявив після судового засідання, що вони планують подавати апеляцію. Четверо підозрюваних співучасників шахрайської схеми залишаються на воді. Серед них — один офіцер російської військової розвідки, якого звинуватили у втручанні в президентські вибори у США 2016 році.

У судовому матеріалі йдеться, що співучасників, ймовірно, ніколи не екстрадують до США для пред'явлення звинувачень.

За словами прокурорів, озброївшись інсайдерською інформацією, спільники змогли обдурити фондовий ринок, купивши акції компанії, яка мала оприлюднити позитивні фінансові результати, і продавши акції компанії, яка мала опублікувати погані фінансові результати. За словами прокурорів, багато звітів про доходи було завантажено через комп’ютерний сервер у Бостоні.

Клюшин свою причетність до схеми заперечує. Його адвокат сказав присяжним, що він був фінансово успішним задовго до того, як почав торгувати акціями, і що він продовжував торгувати в багатьох тих самих компаніях навіть після того, як доступ до передбачуваної інсайдерської інформації було закрито через виявлення зломів. Також прокуратура не стверджує, що Клюшин причетний до втручання в американські вибори 2016 року.

На початок