Посол України розповів, чи впливає посилення співпраці між Туреччиною і РФ на українсько-турецькі відносини

Посол України розповів, чи впливає посилення співпраці між Туреччиною і РФ на українсько-турецькі відносини

Президент Туреччини Реджеп Ердоган та президент Росії Володимир Путін
. Президент Туреччини Реджеп Ердоган та президент Росії Володимир Путін на полях саміту лідерів Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані, 16 вересня 2022 року, фото: AP

Посилення співпраці між Туреччиною і Росією не впливає на українсько-турецькі відносини, оскільки між Україною та Туреччиною вибудувані свої напрямки і пріоритети.

Про це сказав посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"У нас у даному випадку вибудувані свої треки чи напрямки відносин, і ті пріоритети, які ми визначили на двосторонньому рівні, ніяк не перетинаються з тим, що існує між Росією і Туреччиною", — сказав посол.

За його словами, турецько-російські відносини — це "збалансоване протистояння і взаємодія". Оцінюючи їх, потрібно виходити насамперед з українських інтересів, а не орієнтуватися на чужі наративи. Дипломат пояснив, що не варто довіряти на сто відсотків тій інформації чи узагальненням, які роблять міжнародні медіа, оскільки вони їх роблять з прицілом на свої певні інтереси.

"А треба дивитися і на медійний спектр Туреччини, треба також свій інтерес просувати: що вигідно і що потрібно Україні. А нам потрібно, щоб у нас були стабільні стратегічні відносини з Туреччиною, оскільки там, окрім зерна, є мільйон інших питань і важливих ініціатив", — сказав Боднар.

За словами Боднара, інформацію від третіх сил та Росії, яка час від часу потрапляє в наш інформаційний простір, треба “досить сильно коригувати з прицілом на українські інтереси".

4 вересня у Сочі в Росії відбулася зустріч президентів Туреччини та РФ. Тоді Ердоган і Путін не дійшли згоди щодо відновлення дії "зернового коридору" в Чорному морі.

На початок