Lloyd's хоче страхувати перевезення українського зерна в Чорному морі

Lloyd's хоче страхувати перевезення українського зерна в Чорному морі

Будівля Lloyd's of London
Будівля Lloyd's of London у лондонському Сіті. Фото: Associated Press

Лондонська компанія Lloyd's веде переговори з ООН щодо надання страхового покриття для перевізників українського зерна, якщо буде досягнуто нової угоди щодо чорноморського коридору.

Про це в інтерв'ю Reuters повідомив гендиректор Lloyd's Джон Ніл.

"Чи можемо продовжувати надавати страховку у разі, якщо коридор знову буде введений в експлуатацію та відновлено? Відповідь на це питання — так. Ми ведемо активні дискусії з ООН щодо того, як це можна зробити", — сказав він.

Ніл зазначив, що переговори включають можливість того, що прикриття, можливо, доведеться структурувати інакше, ніж раніше.

"За відсутності втручання ООН та дозволу ООН ми не санкціонували б страховку", — сказав гендиректор Lloyd's.

Агентство зазначає, що забезпечення страхового покриття має вирішальне значення для вантажів, що відправляються з України.

Як повідомив Reuters гендиректор Beazley Адріан Кокс, страхова компанія застрахувала судна у зерновому коридорі, а також в окремому гуманітарному каналі, який Україна створила останніми тижнями, щоб дати можливість вийти суднам, які застрягли в Україні.

"Ми перебуваємо на цьому ринку, щоб надати страховку, необхідну для того, щоб ці судна розпочали рух", — додав Кокс.

Раніше заступник міністра економіки України Олександр Грибань повідомив, що Україна завершує роботу над угодою з міжнародними страховими компаніями для страхування суден з зерном, що прямують до чорноморських портів і назад. За його словами, угода “опрацьовується та активно обговорюється" між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами, зокрема компанією Lloyd's of London і може запрацювати у вересні.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок