Скільки скарг розглядає Вища рада правосуддя і чи притягнули когось до відповідальності

Скільки скарг розглядає Вища рада правосуддя і чи притягнули когось до відповідальності

Ексклюзивно
Скільки скарг розглядає Вища рада правосуддя і чи притягнули когось до відповідальності Українське радіо

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко повідомив, що орган розглядає понад 10 тисяч скарг на суддів щороку. Також є випадки притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

"Кількість скарг, які розглядає Вища рада правосуддя, є дуже значною. Це більше 10 тисяч скарг щороку. Впродовж перших трьох років роботи Вищої ради правосуддя така кількість складала в середньому 15 тисяч скарг на рік. Це величезний обсяг роботи. Кожна скарга, безумовно, це не лише питання оцінки дій судді, а й питання вивчення того, в яких умовах працював суддя, його навантаження, супутній комплекс тих питань, які підлягають вивченню. Зокрема, потрібно розглянути матеріали самої судової справи. Є випадки притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, і Вища рада правосуддя продовжує вироблення єдиної дисциплінарної практики", — сказав він в ефірі Українського радіо.

Овсієнко додав, що є питання, які коригуються Верховним судом, котрий здійснює розгляд позовів проти Вищої ради правосуддя. Зокрема в питаннях, які стосуються притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

"Ми працюємо над тим, аби дисциплінарна практика була чіткою, зрозумілою і прогнозованою, щоб кожен суддя чи заявник міг розуміти, що такі порушення безумовно будуть тягнути за собою дисциплінарну відповідальність судді, а не лише будуть підстави для скасування або зміни судового рішення. І кожен, відповідно, міг би прогнозувати свою роботу. Суддя зі свого боку, а сторони або інші особи, які звертаються зі скаргами на суддю — зі свого", — пояснив Овсієнко.

За словами Овсієнка, нині Вища рада правосуддя працює не в повному складі. В органі не вистачає чотирьох членів.

"Ми чекаємо якнайшвидшого заповнення таких вакансій, тому що це дасть органу змогу діяти в повному складі, більш оперативно і в більшому обсязі вирішувати ті завдання, які сьогодні стоять перед Вищою радою правосуддя. Це вакансія, яка належить до квоти наукової спільноти, вакансія, яка підлягає заповненню прокурорською спільнотою. Також Верховна рада на сьогодні не обрала жодного з двох, передбачених законом і Конституцією, своїх представників, які можуть бути членами Вищої ради правосуддя", — пояснив він.

За даними Державної судової адміністрації, станом на 18.08.2020 у Вищій раді правосуддя з початку року розглянули 8738 дисциплінарних скарг щодо дисциплінарного проступку судді. Ухвалили рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності 80 суддів. Зокрема, попередження — щодо 39 суддів, подання про звільнення — щодо 7 суддів. Підстави притягнення судді до дисциплінарної відповідальності передбачені ч.1. статті 106 закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди