Втратив ногу, але мріє бігати: історія бійця з Тернопільщини

Втратив ногу, але мріє бігати: історія бійця з Тернопільщини

Військовий без ноги з Тернопільщини
Сергій Дзюбановський. Фото: Суспільне Тернопіль

Військовослужбовець із села Петриків Великоберезовицької громади Сергій Дзюбановський втратив ногу у червні 2023 року. Зараз боєць проходить реабілітацію, заново вчиться ходити та чекає протезування. Свою історію військовий розповів Суспільному.

Боєць Сергій Дзюбановський з позивним "Спринтер" розповідає, як 3 місяці тому йому відірвало частину ноги на запорізькому напрямку:

"Натиснувши і спровокувавши ПМН – це протипіхотна міна. На жаль, в цей момент стався підрив".

Сергій Дзюбановський
Сергій Дзюбановський. Фото: Суспільне Тернопіль

Зараз він ходить з допомогою милиць. Сергій каже, це його друге поранення.

"Відбувся обстріл, уламки пройшли на виліт зламавши мені малу променеву кістку, а побратима просто посікло. Я зумів не розгубитися. Далі була евакуація і мене врятувати, попри поранення в ногу".

Військовослужбовець ЗСУ
Військовослужбовець ЗСУ. Фото: Сергій Дзюбановський

Сергій – старший стрілець 47-ої окремої штурмової бригади. До повномасштабної війни чоловік працював у Польщі. Каже, після 24 лютого 2022 року повернувся в Україну та пішов воювати.

"Я б міг там жити, продовжувати далі займатися своєю справою. Але якщо твій будинок горить, ти не займаєшся купівлею та замовленням меблів, ти приймаєш безпосередню участь в рятуванні свого будинку. Я прийняв рішення таке повернутися".

Сергій розповідає, раніше любив грати футбол та брав участь у забігах. Через це й отримав позивний "Спринтер".

"Я приймав участь багато разів в "Тернопільській озеряні" довкола Тернопільського озера. Я б хотів бігати, якщо є така можливість довкола Тернопільського озера".

Учасник забігу
Сергій бере участь у забігу. Фото: Сергій Дзюбановський

Зараз Сергій проходить реабілітацію.

"Я собі влаштував такий виклик "А чи зможу я?". Я дійшов до Дальнього пляжу від Кооперативного коледжу. Я багато чого можу. Я сильний фізично, витривалий чоловік без однієї ноги".

Військовий, який втратив ногу
Сергій Дзюбановський. Фото: Суспільне Тернопіль

"Спринтер" чекає на протезування в США, після цього планує продовжити службу.

"Я зголосився на підтримку свого бойового побратима, який мені підказав. Це благодійна організація "Kind Deeds" з Києва. Вони опікуються людьми з подібними проблемами. Намагаються допомагати. Вони співпрацюють зі шпиталем в Нью-Йорку Сполучених Штатів Америки".

На початок